دانلود کامل مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری در دختران نوجوان

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری در دختران نوجوان

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید ها ۲۱
فرمت فایل doc
حجم فایل ۱۸۴ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۶۶

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری در دختران نوجوان

فروشنده فایل

کد کاربری ۲

کاربر

دانلود مبانی نظری پایان نامه رشته روانشناسی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری در دختران نوجوان

مقدمه
عقاید بسیاری از عامه مردم با تحقیقات آزمایشگاهی و مشاهده های کنترل شده دختران و پسران همخوانی ندارد. اما پرخاشگری تنها زمینه ای است که در آن تفاوت های جنسیتی مشاهده شده، با عقاید عامه همخوانی دارد. گرین (۱۹۹۹)، از مشاهدات تحقیقی خود نتیجه می گیرد که پسران بیشتر از دختران دعوا به راه می اندازند؛ انتقام می گیرند و در دعوا از نیروی بدنی استفاده می کنند، اما دختران بیشتر، جدال لفظی می کنند. شارپ (۲۰۰۰)، در تحقیقی پیدا کرد که پسران، به ویژه هنگامی که با پسران هستند از زمانی که همراه دختران دیگر هستند پرخاشگرند. بعضی از مطالعات دیگر نیز نشان می دهد که ثبات پرخاشگری دخترها در طول زمان کمتر از پسرهاست. چند تحقیق نیز نشان داده است که دخترها و پسرها از این لحاظ تفاوتی ندارند (به نقل از پارک و اسلابی ، ۱۹۸۳). البته کودکان به هنگامی که با وقایع تنش زا مثل جدایی پدر و مادر، یا به دنیا آمدن کودکی جدید روبرو می شوند بیشتر پرخاشگری می کنند، ولی پرخاشگری شدیدی که بیش از چند ماه به طول انجامد غالباً حاکی از تداوم داشتن این الگوی رفتاری است.
شکل، سبک، دفعات تکرار و شدت پاسخ های پرخاشگرانه کودک به میزان وسیعی با یادگیری اجتماعی و تجربیات او بستگی دارد. جامعه به کودک یاد می دهد که چگونه پرخاشگری خود را ظاهر کند. در اکثر جوامع، پسرها بیش از دخترها برای نشان دادن خشونت و پرخاشگری تشویق می شوند. غالباً والدین انتظار دارند که پسرها در زد و خورد با کودکان دیگر پیروز شوند. برای دختران ظرافت و و لطافت در ازای خشونت پسندیده تر تلقی می گردد. از این رو در دوره ی دوم کودکی یعنی ۶ تا ۱۲ سالگی پسرها به مراتب خشن تر و ستیزه جوتر از دختران هستند. حملات جسمانی، نزاع و پرخاشگری، دروغگویی، تخریب و جسارت در پسرها به مراتب بیشتر از دخترها مشاهده می شود. هر قدر سن پسر بالاتر برود تفاوت بیشتری در رفتار پرخاشگرانه، در مقام مقایسه با دختر نشان می دهد. میزان و سطح پرخاشگری اطفال میان ۳ تا ۵ سالگی به حداکثر خود رسیده و سپس ثابت می ماند.
پرخاشگرتر بودن پسرها نسبت به دخترها، در اغلب فرهنگ ها و تقریباً در همه سنین و نیز در اغلب حیوانات دیده می شود. پسرها بیش از دخترها پرخاشگری لفظی و بدنی دارند و از سال دوم زندگی این تفاوت ها آشکار می شود. تحقیقات در مورد کودکان نوپای سنین ۱ تا ۳ سال نشان داده است تفاوت های جنسیتی از لحظه ی بروز آن بعد از ۱۸ ماهگی ظاهر می شود و قبل از آن اثری از پرخاشگری نیست. پسرها مخصوصاً وقتی که به آنها حمله می شود و یا کسی مخل کارهای آنها می شود تلافی می کنند. نتایج تحقیق دیگری در مورد کودکان سنین مدرسه نشان داده است، پسرها فقط اندکی بیش از دخترها مورد حمله قرار می گیرند ولی دو برابر دختران تلافی می کنند. در مورد اثر تفاوت های جنسیتی در پرخاشگری، هم توجیهات فیزیکی و هم توجیهات اجتماعی ارائه شده است. بعضی از نظریه پردازان معتقدند که ثبات تفاوت های جنسیتی که در همه فرهنگ ها و همه حیوانات دیده می شود، از نظر شواهدی علمی مؤثر بودن عوامل بیولوژیکی را اثبات می کند. البته شاید مطالعاتی که رابطه بین هورمون های جنسی و پرخاشگری را می آزماید، نتایج مبهمی را در بر داشته باشد. ممکن است بالقوه بودن پرخاشگری، با آموختن آن در پسر بچه ها علت فیزیولوژیکی داشته باشد، ولی محققان در مشخص کردن اینکه نظام زیست شناختی تا چه حد در این مسئله دخالت دارد چندان موفقیتی نداشته اند.
تجربه اجتماعی دخترها و پسرها از لحاظ پرخاشگری کاملاً متفاوت است. پرخاشگری بخشی از قالب رفتاری مردانه است و غالباً از پسرها انتظار رفتار پرخاشگرانه می رود و برای این کار، بطور تلویحی تشویق می شود. برای مثال، پسران یک تا سه ساله در کلاس های پیش از دبستان از طرف بزرگسالان و همسالان بیش از دخترها به خاطر پرخاشگری مورد توجه قرار می گیرند. این توجه گاهی به صورت مثبت مثل لبخند زدن، یا ملحق شدن به بازی کودک و گاهی به طور منفی مثل متوقف کردن کودک، یا سر کودک را با چیز دیگری گرم کردن نشان داده می شود. توجه به رفتار کودک به هر نحوی که باشد بیش از بی توجهی به آن باعث تشویق رفتار می شود. تلویزیون منبع دیگری است که کودکان بخصوص پسرها از طریق آن رفتار پرخاشگرانه را می آموزند (عسگری و همکاران، ۱۳۸۹).
فهرست مطالب
۲-۲۳- تعریف پرخاشگری ۷
۲-۲۴- نشانه های پرخاشگری ۸
۲-۲۵- انواع رفتارهای پرخاشگرانه ۸
۲-۲۶- انواع پرخاشگری از لحاظ تعداد افراد ۱۴

۲-۲۷- نظریه های پرخاشگری ۱۵

۲-۲۸- عوامل مؤثر در بروز پرخاشگری ۱۹

۲-۲۹- عوامل تشدید کننده پرخاشگری ۳۱

۲-۳۰- اصول پیشگیری از رفتارهای پرخاشگرانه ۳۲

۲-۳۱- شیوه هایی برای کنترل پرخاشگری ۳۳
۲-۳۲- روش های برخورد با جریان پرخاشگری ۳۷
۲-۳۳- تحقیقات داخلی و خارجی انجام شده پیرامون موضوع تحقیق ۴۳
منابع و مأخذ ۵۲
منابع فارسی ۵۳
منابع انگلیسی ۶۰

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری در دختران نوجوان – …

▶ ۰:۰۹

۳۰ فروردین ۱۳۹۷
دانلود فایل دانلود فایل اصلیhttps://goo.gl/rLodGB دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد.

ادبیات نظری تحقیق پرخاشگری و اختلال دو قطبی – آپارات

▶ ۰:۰۹

۳۰ فروردین ۱۳۹۷
دانلود فایل دانلود فایل اصلیhttps://goo.gl/oe3fasدانلود ادبیات نظری تحقیق پرخاشگری و اختلال دوقطبی (فصل دوم پایان نامه)در ۸۴ صفحه در قالب word , قابل.

آپارات – مبانی نظری پرخاشگری

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رویکردهای پرخاشگری · دانلود فایل. ۱۱ بازدید. -. ۵ روز پیش. ۰:۹ · مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری · دانلود فایل. ۱۹ بازدید. -. ۵ روز پیش. ۰:۹ · مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری در دختران نوجوان · دانلود فایل. ۳۵ بازدید. -. ۵ روز پیش. سرویس اشتراک ویدیو. در آپارات شما قادر خواهید بود …

آپارات – پیشینه تحقیق پرخاشگری

مبانی نظری و پیشینه تحقیق رویکردهای پرخاشگری · دانلود فایل. ۱۴ بازدید. -. ۲ هفته پیش. ۰:۹ · مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری · دانلود فایل. ۳۶ بازدید. -. ۲ هفته پیش. ۰:۹ · مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری در دختران نوجوان · دانلود فایل. ۵۷ بازدید. -. ۲ هفته پیش. دریافت اپلیکیشن آپارات · تبلیغات · در رسانه ها …

مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه در مورد رفتار مصرف کننده – …

▶ ۰:۱۹

۲۴ دی ۱۳۹۶
پارس پروژه برای دانلود مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، پیشینه تحقیق خارجی در مورد رفتار مصرف کننده به آدرس ذیل مراجعه نمایید. https://goo.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق کارآفرینی و اشتغال – آپارات

▶ ۰:۲۰

۳ آذر ۱۳۹۶
محسن برای دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق کارآفرینی و اشتغال از لینک زیر استفاده کنید. https://goo.gl/tMecC2 مبانی نظری و پیشینه تحقیق کارآفرینی و.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق فمینیسم در سینما – آپارات

▶ ۰:۱۱

۲۸ فروردین ۱۳۹۷
arshia http://724doc.com/1143 **مبانی نظری و پیشینه تحقیق فمینیسم در سینما**دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق فمینیسم در سینما بصورت جامع …

آپارات – دانلود مبانی نظری پرخاشگری

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری در دختران نوجوان · دانلود فایل. بازدید. -. ۳۸ دقیقه پیش. ۶:۱۶ · مبانی نظری · آشنایی با موسیقی کلا… ۱۳۰ بازدید. -. ۱۰ ماه پیش. ۴:۳۰ · مرکانتیلیسم- مبانی نظری · ورانش. ۴۵ بازدید. -. ۶ ماه پیش. ۰:۱۶ · مبانی و چارچوب نظری،در مورد خلاقیت · پارس پروژه. ۵۰ بازدید. -. ۱ هفته پیش. ۰:۳۸ · مبانی نظری …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق خودکنترلی – آپارات

▶ ۰:۰۹

۳۰ فروردین ۱۳۹۷
دانلود فایل دانلود فایل اصلیhttps://goo.gl/m1qfgr دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق خودکنترلی بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق بخشش و انتقام – آپارات

▶ ۱:۰۳

۲۶ فروردین ۱۳۹۷
کسب درآمد تضمینی و بدون نیاز به سرمایه از اینترنت مبانی نظری و پیشینه تحقیق بخشش و انتقام دارای منابع کامل دارای رفرنس دهی دارای گارانتی بازگشت وجه ت.

آپارات – مبانی نظری و پیشینه تحقیق

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری در دختران نوجوان · دانلود فایل. ۵۷ بازدید. -. ۲ هفته پیش. ۰:۹ · مبانی نظری و پیشینه تحقیق امیدواری · دانلود فایل. ۳۰ بازدید. – … مبانی نظری پیشینه تحقیق مکتب های فرزندپروری و سازگاری · دانلود فایل. ۲۳ بازدید. -. ۲ هفته پیش. ۰:۱۰ · مبانی نظری و پیشینه تحقیق تنیدگی شغلی · arshia.

مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه در مورد حق الزحمه حسابرسی – …

۲۲ آذر ۱۳۹۶ – پارس پروژه برای دانلود مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، پیشینه تحقیق خارجی در مورد حق الزحمه حسابرسی به ادرس ذیل مراجعه نمایید. https://go.

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق افسردگی عزت نفس – آپارات

▶ ۰:۰۹

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق افسردگی عزت نفس. ۲۳٫ دانلود فایل اصلی https://goo.gl/NrNRfr ادبیات نظری و پیشینه تحقیق افسردگی ، عزت نفس ، عوامل …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درمان وجودی – آپارات

▶ ۰:۳۸

۱۹ اسفند ۱۳۹۶
کسب درآمد تضمینی و بدون نیاز به سرمایه از اینترنت مبانی نظری و پیشینه تحقیق درمان وجودی خصوصیات محصول: منابع فارسی و انگلیسی دارد. ارجاع و پاورقی استا.

بررسی علل پرخاشگری در نوجوانان – آپارات

▶ ۰:۱۵

۱۷ مرداد ۱۳۹۶
iran6 http://download-thesis.com/?p=3689 بررسی علل پرخاشگری در نوجوانان دانلود فایل , ایران متلب , پایان نامه , iran6.

مبانی نظری ، ادبیات پیشینه تحقیق در موردعملکرد صادراتی – …

▶ ۰:۱۷

۱۱ دی ۱۳۹۶
پارس پروژه برای دانلود مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، پیشینه تحقیق خارجی در مورد عملکرد صادراتی به آدرس ذیل مراجعه نمایید. https://goo.g.

بررسی مبانی و پیشینه وسعت عمل و نتیجه مجرمانه در افساد …

▶ ۰:۱۰

۲۶ فروردین ۱۳۹۷
فرهاد http://724doc.com/758 **بررسی مبانی و پیشینه وسعت عمل و نتیجه مجرمانه در افساد فی الارض**هدف از سمیناربررسی مبانی و پیشینه وسعت عمل و نتیجه مج.

آپارات – پرخاشگری

آپارات – پرخاشگری. … آشنایی با ریشه های خشم و پرخاشگری در نوجوانان · استاد علی محمدی. ۲۹ بازدید. -. ۵ روز پیش. ۳۶:۱۱ · علل پرخاشگری و درمان؛ حجت الاسلام تراشیون (۲) · سرباز سید علی خامنه . … مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری در دختران نوجوان · دانلود فایل. ۵۹ بازدید. -. ۲ هفته پیش. ۰:۱۶ · اقدام پژوهی پرخاشگری مقطع …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق عدالت سازمانی – آپارات

▶ ۰:۲۱

۳ آذر ۱۳۹۶
محسن برای دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق عدالت سازمانی از لینک زیر استفاده کنید. https://goo.gl/1f2fwU مبانی نظری و پیشینه تحقیق عدالت سازمانی.

آپارات – مبانی نظری

کسب و کار هوشمند-مطالعات مبانی نظری و عملی بیمه · ابوالحسنی. ۱۰ بازدید. -. ۱ هفته پیش. ۰:۹ · مبانی نظری ارزیابی میزان مهارت مدیریت زمان در افراد · دانلود فایل. ۱۴ بازدید. -. ۲ هفته پیش. ۰:۹ · مبانی نظری ارزیابی دیدگاه ها و عقاید متخصصین وب · دانلود فایل. ۳۰ بازدید. -. ۲ هفته پیش. ۰:۹ · مبانی نظری ارزیابی تاثیر سبکهای تفکر …

مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق در مورد صنعت بیمه – …

▶ ۰:۱۸

۱۱ دی ۱۳۹۶
پارس پروژه برای دانلود مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، پیشینه تحقیق خارجی در مورد صنعت بیمه به آدرس ذیل مراجعه نمایید. https://goo.gl/s9Rh.

مبانی نظری ادبیات، پیشینه تحقیق در مورد بورس …

▶ ۰:۱۷

۲۵ دی ۱۳۹۶
پارس پروژه برای دانلود مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، پیشینه تحقیق خارجی در مورد بورس الکترونیک به آدرس ذیل مراجعه نمایید. https://goo.gl.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری در دختران نوجوان …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری در دختران نوجوان-دانلود فایل – |مبانی نظری پرخاشگری|پیشینه پرخاشگری|دانلود مبانی نظری پرخاشگری|پیشینه تحقیق پرخاشگری|ادبیات نظری پرخاشگری|فصل دوم پایان نامه پرخاشگری|مبانی نظری و پیشینه تحقیق پرخاشگری|ادبیات و مبانی نظری پرخاشگری|

پرخاشگری| منابع علمی|ایبوک|مقاله انگلیسی|ترجمه|مبانی نظری

PSR51-بزه، بزهکار، بزهکاری-مبانی و چارچوب نظری، پیشینه تحقیق داخلی و خارجی: (بسته های آموزشی مبانی و چارچوب نظری روان شناسی علوم تربیتی و علوم اجتماعی) … ۲۹ عدم خود …. OL471 -بررسی تأثیر ناکامی در میزان پرخاشگری بین دانش آموزان دختر و پسر مقطع ابتدایی شهرستان قروه: (روانشناسی و علوم اجتماعی) … تعریف …

فروشگاه مبانی نظری،پیشینه تحقیق،فصل دوم پایان نامه …

فصل دوم پایان نامه،پیشینه،ادبیات پژوهش ،کارشناسی ارشد روانشناسی،مفهوم ،مبانی نظری،دختران فراری دارای ۲۷ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد … برخی از اینان که البته بیشترشان نوجوانند دچار رنج عصبی هستند، بی خوابی دارند، احساس گناه آنان را آزار می دهد، دسته ای از این اطفال و نوجوانان از لحاظ وضع جسمی و روانی سالم …

ویستا رایانه

دانلود (شناخت پیدا کردن نسبت به نگرش مردان در مورد خشونت نسبت به ن). برترین پکیج آشنایی با … فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق الگوی برنامه درسی تلفیقی. دانلود مبانی نظری و پیشینه …. پروژه کارشناسی رشته علوم تربیتی با عنوان بررسی عوامل موثر بر بزهکاری اطفال و نوجوانان (تهران ۱۳۸۷). آناتومی دستگاه تناسلی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *