دانلود کامل مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید ها ۴۹
فرمت فایل doc
حجم فایل ۱۲۷ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۴۵

مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی

فروشنده فایل

کد کاربری ۲

کاربر

دانلود مبانی نظری رشته روانشناسی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
توضیحات:
فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc
بدون هیچ تگ و تبلیغات، قابلیت پرینت دارد
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

شادکامی

شادمانی، ذهن متفکرین را برای هزاران سال به خود مشغول داشته است. هرچند که فقط در سال­های اخیر است که به شیوه نظام­دار مورد مطالعه و اندازه­گیری قرار گرفته است. اغلب مردم آنچه را که در رابطه با زندگی­شان اتفاق می­افتد خوب یا بد ارزیابی می­کنند و طبیعتاً آنها قادر به قضاوت در مورد زندگی خود هستند. آن­ها تقریباً همیشه هیجانات و خلقیاتی را تجربه می­کنند که یا مؤلفه­ای خوشایند دارد که منجر به یک واکنش مثبت می­شود و یا مؤلفه ای ناخوشایند دارد که واکنش منفی را می­طلبد. بنابراین همواره سطحی از شادمانی ذهنی بر زندگی مردم حاکم است، حتی اگر به طور هشیارانه به آن نپردازند. از سال ۱۹۷۳ که مجله چکیده­های روانشناختی بین المللی شروع به فهرست کردن واژه “Happiness” به عنوان یک نمایه[۱] نمود این واژه عملاً وارد فرهنگ روانشناسی شد. در سال ۱۹۷۴ این واژه وارد سایر نمایه­های روانشناسی از جمله مجله پژوهش نمایگرهای اجتماعی[۲] شد. از آن زمان تا به امروز تعداد زیادی از تحقیقات به موضوعات روانشناسی مثبت از جمله شادی و شادمانی ذهنی اختصاص یافته است(دینر[۳]، ۱۹۸۴؛ به نقل از مظفری و هادیان­فر، ۱۳۸۴).

فرانسیس، براوان، لستر و فیلیپ چالک[۴](۱۹۹۸؛ به نقل از نوربالا و علی­پور، ۱۳۷۸) با بررسی مقاله­های منتشر شده از سال ۱۹۹۰ تا پایان سال ۱۹۹۵ دریافتند که اصطلاح افسردگی ۱۸۹۰۳ بار و واژه شادکامی تنها ۵۱۵ بار به کار برده شده­اند. استرلین[۵] (۲۰۰۱؛ کلارک و اُسوالد[۶] (۱۹۹۴) و فری و استوتزر (۲۰۰۰) اعتقاد دارند که شاخص های شادی یا شادکامی ذهنی تا حد زیادی مطالعه و به طور موفقیت­آمیزی به کار برده می­شوند.

منتسکیو[۷] (۱۷۵۵) معتقد بود که اگر شخصی آرزو کند خوشبخت یا شادکام باشد، این آرزو می­تواند به سادگی برآورده شود. اما مشکل این است که غالباً هر یک از ما تمایل داریم از دیگران خوشبخت­تر باشیم و برآورده شدن همین آرزوهاست که همیشه دست­یابی به آن را برایمان دشوار می‌سازد، دلیل این دشواری این است که غالباً ما دیگران را شادکام­تر از آنچه هستند می­بینیم(به نقل از ساعتچی، ۱۳۷۷).

آرگایل و مارتین[۸] (۱۹۹۵) بر این باورند هنگامی که از مردم پرسیده می­شود منظور از شادکامی چیست، آن­ها دو نوع پاسخ را مطرح می­کنند: (۱) ممکن است حالات هیجانی مثبت مانند لذت را عنوان کنند. و (۲) آن را راضی بودن از زندگی به طور کلی و یا بیشتر جنبه­های آن بدانند. بنابراین به نظر می­رسد که شادکامی دست کم شامل دو جزء اساسی عاطفی و شناختی است. با وجود این، شادکامی متضاد افسردگی نیست اما فقدان افسردگی شرط لازم برای رسیدن به شادکامی است. به نظر آن­ها اگر شادکامی متضاد افسردگی باشد نیازی به اندازه­گیری و بررسی آن نیست، زیرا افسردگی به خوبی شناخته شده است. آن­ها باور دارند که سه جزء اساسی شادکامی عبارتند از: هیجان مثبت، رضایت از زندگی و نبود هیجانات منفی از جمله افسردگی و اضطراب. او و همکارانش دریافتند که روابط مثبت با دیگران، هدفمند بودن زندگی، رشد شخصی، دوست داشتن دیگران و طبیعت نیز از اجزاء شادکامی هستند(به نقل از نوربالا و علی­پور، ۱۳۷۸).

همچنین برخی از پژوهشگران از جمله شوارتز و استراک[۹](۱۹۹۱؛ به نقل از نوربالا و علی­پور، ۱۳۷۸) معتقدند که افراد شادکام کسانی هستند که در پردازش اطلاعات سوگیری دارند، این سوگیری در جهت خوشبینی و خوشحالی است. یعنی اطلاعات را به گونه­ای پردازش و تفسیر می­کنند که به خوشحالی آن­ها می­انجامد. با توجه به توضیحات یاد شده به نظر می­رسد شادکامی مفهومی است که چندین جزء اساسی دارد. اول، جزء عاطفی و هیجانی که باعث می­شود فرد شادکام همواره از نظر خلقی شاد و خوشحال باشد. دوم، جزء اجتماعی که گسترش روابط اجتماعی با دیگران و افزایش حمایت اجتماعی را به دنبال دارد. سوم، جزء شناختی که باعث می­شود فرد شادکام نوعی تفکر و پردازش اطلاعات ویژه داشته باشد و وقایع روزمره را طوری تعبیر و تفسیر کند که خوشبینی وی را به دنبال داشته باشد.

پیرو[۱۰] (۲۰۰۶) اعتقاد دارد که بهزیستی ذهنی[۱۱] شامل، شادی(جزء عاطفی یا هیجانی) و رضایت(جزء شناختی) می­شود. دینر، سو، لوکاس و اسمیت[۱۲] (۱۹۹۹) اعتقاد دارند که شادمانی ذهنی علمی در روانشناسی است که برای ارزیابی افراد از عاطفه منفی و مثبت تجربه شده و شادی یا رضایت از زندگی‌شان می­باشد.

تام کینز [۱۳](۱۳۷۶) سه نوع برانگیختگی را برای مکانیسم شادی و نشاط در نظر می­گیرد که عبارتند از: (۱) شادی از نظر عصب شناختی که به وسیله کاهش سریع سرعت شلیک عصبی فعال می­شود مانند رهایی از درد جسمی، رهایی از نگرانی­ها، حل کردن مسأله دشوار و پیروز شدن در یک رقابت اضطراب انگیز. (۲) شادی علاوه بر آرامش ناشی که از دست­یابی به هدف به وسیله پیش­بینی واقعه مثبت مانند: قرار ملاقات، احساس­های لذت­بخش مانند محبت کردن و نوازش شدن برانگیخته می­شود. و (۳) شادی از وقایعی حاصل می­شود که حس خود انگاره مثبت شخص را تأیید می­کند.

آرگایل(۱۹۸۷؛ ترجمه گوهری نارکی و همکاران، ۱۳۸۲) معتقد است شادکامی یکی از ابعاد اصلی تجربه انسان منجمله خلق مثبت، رضایت از زندگی و شناخت­هایی از قبیل خوش­بینی و عزت نفس به شمار می­رود. شادی، تا حدودی به واسطه خصوصیات عینی زندگی، از قبیل ثروت، اشتغال و ازدواج ایجاد می­شود، اما عوامل ذهنی نظیر چگونگی تصورات ما از آن شرایط مثلاً مقایسه با دیگران و انطباق نیز در ایجاد شادی نقش دارند.

تپوی سودهیکوی[۱۴] (۱۹۹۷) اعتقاد دارد هرکسی در دنیا شادمانی را دوست دارد و رنج بردن را دوست ندارد. او از دو نوع شادمانی یاد می­کند: (۱) شادمانی جسمانی و (۲) شادمانی ذهنی. هر دو نوع شادمانی به یکدیگر وابسطه­اند، یعنی، اگر جسم شاد باشد می­تواند شادمانی ذهنی را به دنبال داشته باشد.

مکتب بودا اعتقاد دارد که شادی واقعی با ثروت یا مشهور شدن به دست نمی­آید. ما مردم مشهور و میلیونری با موقعیت­های بالا را می­بینیم که طبیعتاً با این همه ثروت باید شاد باشند ولی در می­یابیم که شادی واقعی از چیزهای مادی ناشی نمی­شود زیرا این چیزها منبعی از شادی واقعی نیستند بلکه باعث رنج افراد نیز می­شود. شادی واقعی در درون ذهن ما است، مردمی که می­خواهند به این نوع شادی دست پیدا کنند باید رشد ذهنی را که بودا کشف و تأیید کرده است، تمرین کنند(گوهری نارکی و همکاران، ۱۳۸۲).[۱]– index

[۲]– social indicators research

[۳]– Diener

[۴]– Brown, Lester., & Philip chalk

[۵]– Easterlin

[۶]– Clark., & Oswald

[۷]Montesquieu

[۸]– Martin

[۹]– Schwartz, & Struck

[۱۰] Piero

[۱۱]– subjective well-being

[۱۲] Diner, Sou, Locass, Smith

[۱۳] Tomkins

[۱۴]– Tepvisuddhikavi

فهرست مطالب
شادکامی ۷

۲-۲۰- نظریه های شادمانی ۱۴

۱- دیدگاه روانشناختی: ۱۴
۲- دیدگاه جامعه شناختی: ۱۷
۳- دیدگاه عصبی– شناختی: ۲۲

۲-۲۱- ویژگیهای اصلی افراد شادکام ۲۴

۲-۲۲- اسلام و شادی ۲۵
۲-۲۳- پیشینه پژوهشی تحقیق ۲۷
۲-۲۴- جمع بندی ۳۵
۲-۲۵- فرضیه ها ۳۷
منابع ۳۸
منابع انگلیسی ۴۲

مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی – آپارات

▶ ۰:۳۰

۱۹ اسفند ۱۳۹۶
کسب درآمد تضمینی و بدون نیاز به سرمایه از اینترنت مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی دارای منابع کامل فارسی و انگلیسی تعداد صفحات : ۲۱ نوع فایل : DOC ق.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق درمان وجودی – آپارات

▶ ۰:۳۸

۱۹ اسفند ۱۳۹۶
کسب درآمد تضمینی و بدون نیاز به سرمایه از اینترنت مبانی نظری و پیشینه تحقیق درمان وجودی خصوصیات محصول: منابع فارسی و انگلیسی دارد. ارجاع و پاورقی استا.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق عملکرد تحصیلی – آپارات

▶ ۱:۰۶

۲۷ اسفند ۱۳۹۶
کسب درآمد تضمینی و بدون نیاز به سرمایه از اینترنت مبانی نظری و پیشینه تحقیق عملکرد تحصیلی منابع دارد پژوهش های داخلی و خارجی دارد تعداد صفحه ۴۷ نوع فا.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تکنولوژی Cloud ERP – آپارات

▶ ۰:۱۰

۲۸ فروردین ۱۳۹۷
arshia http://724doc.com/1148 **مبانی نظری و پیشینه تحقیق تکنولوژی Cloud ERP**دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تکنولوژی Cloud ERP …

مبانی نظری پیشینه تحقیق تصمیم گیری در سرمایه گذاری – …

۱۱ دی ۱۳۹۶ – پارس پروژه برای دانلود مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، پیشینه تحقیق خارجی در مورد تصمیم گیری در سرمایه گذاری به آدرس ذیل مراجعه نمایید. h.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق بها تمام شده خدمات با هزینه یابی …

▶ ۰:۱۰

۱۸٫ http://724doc.com/1152 **مبانی نظری و پیشینه تحقیق بها تمام شده خدمات با هزینه یابی بر مبنا فعالیت**دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق بها تمام شده …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی – صفحه اصلی – می فایل

مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی. دارای منابع کامل فارسی و انگلیسی. تعداد صفحات : ۲۱٫ نوع فایل : DOC. دارای رفرنس دهی استاندارد. بخشی از متن : تعاریف شادکامی. نشاط‌ از جـمله پدیـده‌های روان شناختی است که تحقیقات، مطالعات و بررسی‌های مختلفی را معطوف خود ساخته است. روان شناسان نظریه پرداز، نشاط‌ را‌ نوعی «هیجان مثبت» …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های مربوط به شادکامی

۱۰ اسفند ۱۳۹۶ – فرمت: WORD تعداد صفحه: ۱۵; بهترین فایل تحقیق موانع و چالش های ملت- دولت سازی در افغانستان نام فایل: تحقیق موانع و چالش های ملت- دولت سازی در افغانستان فرمت: WORD تعداد صفحه: ۱۳; بهترین فایل نمونه پایان نامه حسابداری محیط زیست فرمت ورد نام فایل: نمونه پایان نامه حسابداری محیط زیست فرمت ورد

مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی

۱۵ فروردین ۱۳۹۷ – تعداد صفحه: ۱۴۶; بهترین فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های مربوط به شادکامی نام فایل: مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های مربوط به شادکامی فرمت: WORD تعداد صفحه: ۴۵; بهترین فایل تحقیق وضعیت حقوقی دریای خزر نام فایل: تحقیق وضعیت حقوقی دریای خزر فرمت: WORD تعداد صفحه: ۱۸٫

خرید (مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی)

۱۵ فروردین ۱۳۹۷ – این صفحه تخصصی به مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی اختصاص داده شده است. برای مشاهده ادامه متن و توضیحات بیشتر روی ادامه مطلب کلیک فرمایید. خرید و پرداخت امن مقالات پیرامون مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی. لطفاً توجه کنید که فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی به صورت WORD بوده و …

دانلود فایل: مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی

۱۵ فروردین ۱۳۹۷ – این پیج به مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی پرداخته است. جهت مشاهده توضیحات کامل روی ادامه مطلب کلیک نمایید. توجه! برای خرید مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی نیاز به رمز دوم کارت بانکی خود دارید. خاطر نشان می شود که فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی در قالب WORD و در ۴۵ صفحه قابل خرید …

مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، پیشینه …

▶ ۰:۱۸

۳ دی ۱۳۹۶
برای دانلود مبانی نظری ، ادبیات ، پیشینه تحقیق داخلی ، پیشینه تحقیق خارجی در مورد هوش سازمانی به ادرس ذیل مراجعه نمایید. https://goo.gl/fLw8SE.

مبانی نظری و پیشینه پژوهش مهارت‌های ارتباطی – خورشید خانم

مبانی نظری و پیشینه پژوهش مهارت‌های ارتباطی .این فایل میتواند بعنوان فصل دوم پایان‌نامه برای موضوع مهارت‌های ارتباطی قرار بگیرد.

ویستا رایانه

فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق الگوی برنامه درسی تلفیقی. دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش سواد رسانه ای -کامل و جامع. مدیریت و بازیافت زباله های شهری. دانلود مقاله بررسی تاثیر بدهی ….. خرید آنلاین بررسی رابطه تاب آوری روانشناختی و کیفیت زندگی با شادکامی -. خرید آنلاین پایان نامه بررسی ویژگی های شخصیتی معلم و …

نسیم پگاه

دانلود مدیریت سیستم انبار و خرید در شرکت تجهیزات ایمنی راهها (۱۹۰ صفحه) -کامل و جامع. دانلود فایل ( مبانی نظری و پیشینه تحقیق بودجه ریزی عملیاتی). دانلود (پروژه کارآفرینی جمع آوری شیر (به ظرفیت ۸۵۰۰ کیلوگرم در روز)). برترین پکیج بررسی اثر سه نوع سرمایه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بر احساس شادی – دانلود فایل.

تصاویر برای مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی

{“cb”:21,”cl”:9,”clt”:”n”,”cr”:9,”ct”:21,”id”:”0hL9Gl4vvxzPOM:”,”oh”:195,”ou”:”http://docmarket.ir/HPicturer.ashx?img\u003d69133ut2qioqq.yv1944983c6-f38f-4cea-9f76-9adafcec24e6.jpg\u0026w\u003d230\u0026h\u003d230\u0026path\u003d~/content/productpic/”,”ow”:230,”pt”:”مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامی”,”rh”:”docmarket.ir”,”rid”:”VW5kaHRs9i-yRM”,”rt”:0,”ru”:”http://docmarket.ir/product/5492/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82-%D8%B4%D8%A7%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%85%DB%8C”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”مارکت فایل”,”th”:90,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcSujQ8xY_NCUhyDd5zOzyctAW_9y70rq5cLwijt_O9q8Q96UEE1bDAbxg”,”tw”:106}

{“clt”:”n”,”id”:”J9yXTG2JBObY_M:”,”oh”:417,”ou”:”https://static.cdn.asset.aparat.com/avt/10222513-2996-b__650145237.jpg”,”ow”:900,”pt”:”10222513-2996-b__650145237.jpg”,”rh”:”aparat.com”,”rid”:”StBuhMCycvmXHM”,”rt”:0,”ru”:”https://www.aparat.com/v/9mb5P/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C_%D9%88_%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82_%D8%A8%D8%A7_%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9_%D8%B7%D8%B1%D8%AD%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%87%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86%DB%8C”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”آپارات”,”th”:90,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcRoqXlacQVAQPWABfO2-ewHV_Dhe-Ui33w65aigowY6ILFdUJ1BwruFWKxK”,”tw”:194}

{“clt”:”n”,”id”:”1OvLv9KLZCeo-M:”,”oh”:675,”ou”:”https://static.cdn.asset.aparat.com/avt/10245960-1366-b__234589928.jpg”,”ow”:900,”pt”:”مبانی نظری و پیشینه تحقیق تکنولوژی Cloud ERP”,”rh”:”aparat.com”,”rid”:”9eufiedUh8AL9M”,”rt”:0,”ru”:”https://www.aparat.com/v/x41Dz/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C_%D9%88_%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82_%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C_Cloud_ERP”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”آپارات”,”th”:90,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcQaNKo-QX9RCAJc7_lhygPQoKwriQXrqYju3UVjjVkBGOOij61ujLN0WRs”,”tw”:120}

تصاویر بیشتر برای مبانی نظری و پیشینه تحقیق شادکامیگزارش تصاویراز بازخورد شما متشکریم. گزارش یک تصویر دیگرلطفاًً تصویر توهین آمیز را گزارش دهید. لغوتمام
(function(){var a=document.querySelector(“#taw”),b=document.querySelector(“#topstuff”);if(a&&!a.clientHeight&&b&&!b.clientHeight)for(var c=document.querySelector(“#rso”).children,d=0;d

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *