دانلود کامل مبانی نظری و پیشینه تحقیق غنی سازی ازدواج

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری و پیشینه تحقیق غنی سازی ازدواج

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق غنی سازی ازدواج بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید
دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید ها ۱۴
فرمت فایل doc
حجم فایل ۱۱۴ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۵۴

مبانی نظری و پیشینه تحقیق غنی سازی ازدواج

فروشنده فایل

کد کاربری ۲

کاربر

دانلود مبانی نظری پایان نامه رشته روانشناسی

مبانی نظری و پیشینه تحقیق غنی سازی ازدواج

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
توضیحات:
فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc
بدون هیچ تگ و تبلیغات، قابلیت پرینت دارد
منبع:فروشگاه ساز فایلینا
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
مقدمه
مباحث اصلی ‌غنی‌سازی شامل: رویکردها و برنامه‌های پیشگیری، تاریخچه ‌غنی‌سازی روابط، پایه‌های نظری ‌غنی‌سازی، شیوه‌های مداخله، فرمتهای زمانی برنامه ‌غنی‌سازی، روشهای درمان، توالی برنامه، نقش رهبر، پاسخ‌های خاص درمانگر، برنامه آماده سازی-‌غنی‌سازی اولسون، تاریخچه ‌غنی‌سازی اولسون، ریشه‌های نظری ‌غنی‌سازی اولسون و اهداف ‌غنی‌سازی اولسون بحث شد.

غنی‌سازی ازدواج

برنامه غنی‌سازی زندگی زناشویی برنامه‌ای پربار برای بهبود ازدواج است، که برای اولین بار توسط اولسون در سال (۱۹۸۷) طراحی شده است. برنامه‌های غنی‌سازی ازدواج شامل: ۱- مواجهه ازدواج (یک برنامه پیشگیری مثبت در غنی‌سازی ازدواج) ۲- برنامه ارتباط بین زوجین ۳- برنامهRE برای ازدواج بهتر ۴- برنامه آموزش صمیمیت زوجین ۵- برنامه ارتقاء زوجین ۶- برنامه آماده‌سازی اولسون ۷- برنامه انجمن غنی‌سازی زوجین در ازدواج، می‌شود (اولسون، فورنیر و دراکمن ، ۱۹۸۷). پژوهش حاضر شامل دو برنامه غنی‌سازی (۱٫ ارتقاء ارتباط ۲٫ آماده‌سازی اولسون) می‌باشد.
رویکردها و برنامه‌های پیشگیری
در گذشته درمانگران به پیشگیری علاقه و تعهد کمتری نشان می‌دادند، اما اخیرا به امکان پیشگیری از درماندگی زناشویی توجه بیشتری شده است. رویکردهای پیشگیری بر زوج‌هایی تمرکز دارند که هنوز مشکلات رابطه‌ای عمده‌ای را تجربه نکرده‌اند. برنامه‌های پیشگیری بیشتر برالگوهای روانی آموزشی و مهارت و شایستگی مبتنی هستند و بر توانمندی‌ها و سلامتی زوج توجه دارند. اگرچه این رویکردها از عوامل مخاطره‌انگیزی همچون سبک‌های ارتباطی نادرست، الگوهای تعاملی آسیب‌زا ونگرش‌های منفی غافل نیستند، اما بیشتر تاکیدشان بر رشد نگرش‌های مثبت و رضایتبخش دوسویه، سبک‌های ارتباط و الگوهای صمیمیت است. به عبارت دیگر رویکردهای درمانی اغلب بر الگوهای طبی مبتنی هستند و عموما به زوج‌ها با دید و نگرش آسیبی نگاه می‌کنند، در حالی که رویکرد‌های پیشگیری این گونه نیستند.
به علاوه بیشتر برنامه‌های پیشگیری دارای اجزاء زیر هستند. آنها آموزشی، مبنی بر تجربه، دارای ساخت، دارای برنامه، محدود به زمان، مثبت نگر، معمولا اقتصادی و دارای ساخت و دارای جهت‌گیری گروهی می‌باشد. در حالی که مدل‌های درمانی دارای ساخت کمتر، برنامه‌ریزی کمتر، جنبه آموزشی کمتر، مثبت نگری کمتر، بدون محدودیت زمانی و از نظر هزینه نیز بالا هستند (گینزبرگ ، ۲۰۰۰؛ نقل از عیسی نژاد، ۱۳۸۷). علی رغم تفاوت‌های موجود بین پیشگیری و درمان، طی دو دهه گذشته مرزهای بین این دو نوع مداخله تا حدودی از بین رفته است. تاثیر مدل‌های روانی-آموزشی در درمان و حوزه‌های بهداشت روانی، تمرکز بر مداخله‌هایی که از نظر هزینه مقرون به صرفه بوده و دارای کارایی باشند و رشد درمان‌های کوتاه مدت، در کمرنگ شدن مرزهای این دو حوزه موثر بوده‌اند. امروز استفاده از مدل‌های درمانی در مداخله‌های پیشگیری و کاربرد مدل‌های پیشگیری در زمینه درمان رواج بیشتری یافته است. بنابراین می‌توان گفت که مشخص کردن مرز بین پیشگیریی، توانگر‌سازی و درمان تا حدودی غیر ممکن است (برگر و هنا ، ۱۹۹۹).
پیشگیری شامل هر نوع رویکرد، طریقه یا روش است که برای اصلاح شایستگی و عملکرد بین فردی برای افراد در اینجا به ویژه همسران، طراحی می‌شود.
بطور کلی سه سطح پیشگیری وجود دارد که به شرح هر کدام پرداخته می‌شود:
پیشگیری اولیه به مداخله‌های اطلاق می‌شود که از طریق آن به زوج‌ها کمک می‌شود تا دچار درماندگی نشوند. این نوع مداخله‌ها منابعی را برای زوج‌ها فراعم می‌کنند که از طریق آن از بوجود آمدن مشکل جلوگیری می‌شود. در بیشتر موارد جهت‌گیری این نوع مداخله‌ها به دوره‌های انتقالی و چرخه‌های زندگی زناشویی است (به عنوان مثال، آشنا شدن، ازدواج، تولد اولین فرزند و غیره). در جریان این دوره‌های حساس، استرس در حد بالاست و برای اینکه زوج‌ها به طور موثر وارد روابط شوند به راهبردهای مقابله‌ای اثربخش‌تری نیاز دارند و برنامه‌های پیشگیری اولیه به همین منطور تهیه می‌شوند.
پیشگیری سطح دوم، برای افرادی که با توجه به مشکلات ارتباطی در معرض خطر بیشتری هستند، بکار گرفته می‌شود. این زوج‌ها در معرض آسیب با استفاده از روش‌های ارزیابی و تشخیص منظم شناسایی می‌شوند. هدف پیشگیری سطح دوم عبارت است ازتمرکز بر مشکلات رابطه‌ای و تلاش برای کاهش شدت خطر وآسیب‌های آن.
پیشگیری سطح سوم، برای زوج‌های است که قبلا مشکلات شدیدی را تجربه کرده‌اند و این مداخله‌ها بمنظور کاهش احتمال بازگشت آنها می‌باشد. واضح است که این زوج‌ها احتمال عود دارند (ادیتال و لوی ، ۲۰۰۵؛ نقل از عیسی نژاد، ۱۳۸۷).
برگر و‌هانا (۱۹۹۹) اهداف سه سطح پیشگیری را در ارتباط زوج‌ها به صورت زیر مشخص کرده است.
پیشگیری اول: این برنامه‌ها بر کمک کردن به زوج‌ها در جهت رویارویی با مسائل طبیعی زندگی، همچون دوره‌های انتقالی زندگی تاکید دارند.
پیشگیری دوم: این برنامه‌ها برای پیشگیری از نارضایتی آینده یا از دست دادن رابطه دلخواه، همچون مهربانی و صمیمیت، طراحی می‌شوند.
پیشگیری سوم: این برنامه‌ها به زوج‌هایی که مشکلات جدی دارند کمک می‌کند تا از زوال رابطه و یا جدایی زناشویی جلوگیری کنند.
فهرست مطالب
فصل دوم: پیشینه‌ی پژوهش
غنی‌سازی ازدواج ۳۳
۲-۳-۱- رویکردها و برنامه‌های پیشگیری ۳۳
۲-۳-۲- برنامه ارتقاء ارتباط ۳۵
۲-۳-۲-۱- تاریخچه غنی‌سازی روابط ۳۵
۲-۳-۲-۲- پایه‌های نظری ۳۶
۲-۳-۲-۳- شیوه‌های مداخله ۳۷
۲-۳-۲-۴- استراتژیهای مداخله و فرمتهای زمانی برای برنامه‌های RE 42
۲-۳-۲-۵- روشهای درمان RE 42
۲-۳-۲-۶- روشهای مداخله ۴۳
۲-۳-۲-۷- پاسخ‌های خاص رهبر یا درمانگر ۴۴
۲-۳-۲-۷-۱- تبدیل شدن ۴۴
۲-۳-۲-۷-۲- رفع مشکل ۴۴
۲-۳-۲-۷-۳- شستشو دادن ۴۵
۲-۳-۲-۸- انتخاب برنامهRE 45
۲-۳-۲-۹- اهداف برنامهRE 46
۲-۳-۳- برنامه آماده‌سازی – غنی‌سازی اولسون ۴۷
۲-۳-۳-۱- تاریخچه برنامه آماده‌سازی اولسون ۴۷
۲-۳-۳-۲- ریشه‌های نظری برنامه آماده سازی- غنی‌سازی السون ۴۷
۲-۳-۳-۳- اهداف برنامه آماده‌سازی-غنی‌سازی اولسون ۴۸
۲-۴- پیشینه‌ی پژوهشی ۴۹
۲-۴-۱- تحقیقات انجام شده پیرامون اثربخشی غنی‌سازی بر تعهد زناشویی در خارج از کشور ۴۹
۲-۴-۲- نتایج حاصل از پژوهش‌‌های انجام شده در زمینه‌ غنی‌سازی زوجین در خارج از کشور ۵۰
۲-۴-۳- پژوهش‌‌های انجام شده در زمینه‌ی غنی‌سازی ازدواج در داخل کشور ۵۱
۲-۴-۴- پژوهش‌‌های انجام شده در درزمینه‌ی تعهد زناشویی خارج از کشور ۵۲
۲-۴-۵- نتایج حاصل از پژوهش‌‌های انجام شده در زمینه‌ی تعهد زناشویی در داخل کشور ۵۳
۲-۴-۶- نتایج حاصل از پژوهش‌‌های انجام شده در زمینه تاب‌آوری در خارج کشور ۵۵
۲-۴-۷- نتایج پژوهش‌‌های انجام شده در زمینه‌ی تاب‌آوری و سرسختی روانشناختی در داخل کشور ۵۶
خلاصه و جمع‌بندی ۵۸
منابع و مآخذ

مبانی نظری و پیشینه تحقیق غنی سازی ازدواج – آپارات

۳۰ فروردین ۱۳۹۷ – دانلود فایل دانلود فایل اصلیhttps://goo.gl/y5ErPb دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق غنی سازی ازدواج بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناس.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق فمینیسم در سینما – آپارات

▶ ۰:۱۱

۲۸ فروردین ۱۳۹۷
arshia http://724doc.com/1143 **مبانی نظری و پیشینه تحقیق فمینیسم در سینما**دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق فمینیسم در سینما بصورت …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق کارآفرینی و اشتغال – آپارات

▶ ۰:۲۰

۳ آذر ۱۳۹۶
محسن برای دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق کارآفرینی و اشتغال از لینک زیر استفاده کنید. https://goo.gl/tMecC2 مبانی نظری و پیشینه تحقیق کارآفرینی و.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق عملکرد تحصیلی – آپارات

▶ ۱:۰۶

۲۷ اسفند ۱۳۹۶
کسب درآمد تضمینی و بدون نیاز به سرمایه از اینترنت مبانی نظری و پیشینه تحقیق عملکرد تحصیلی منابع دارد پژوهش های داخلی و خارجی دارد تعداد صفحه ۴۷ نوع فا.

مبانی نظری و پیشینه تحقیق تصویر ذهنی از خدا – آپارات

▶ ۰:۰۹

۳۰ فروردین ۱۳۹۷
دانلود فایل دانلود فایل اصلیhttps://goo.gl/13i7JK دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تصویر ذهنی از خدا بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه …

مبانی نظری پیشینه تحقیق مکتب های فرزندپروری و …

▶ ۰:۰۹

۳۰ فروردین ۱۳۹۷
دانلود فایل دانلود فایل اصلیhttps://goo.gl/TQpNNt دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق رابطه مکتب های فرزندپروری و سازگاری بصورت جامع و کامل برگرفته شده ا.

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق افسردگی عزت نفس – آپارات

▶ ۰:۰۹

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق افسردگی عزت نفس. ۲۳٫ دانلود فایل اصلی https://goo.gl/NrNRfr ادبیات نظری و پیشینه تحقیق افسردگی ، عزت نفس ، عوامل …

[PDF]نتیجه گیری

ازدواج ،. ۸۵٫ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻏﻨﯽ ﺳﺎزی ﭘﯿﺶ از ازدواج، ازدواج و ﺧﺎﻧ. ﻮادﮔﯽ را ﺑﺮرﺳﯽ ﮐﺮدﻧﺪ و ﻣﺸﺎﻫﺪه ﮐﺮدﻧﺪ ﮐـﻪ ﺑـﻪ ﻃـﻮر. ﻣﺘﻮﺳﻂ اﺷﺨﺎص ﺷﺮﮐﺖ ﮐﻨﻨﺪه در اﯾﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎی ﻏﻨﯽ ﺳﺎزی ﺑﻬﺘﺮ و ﻏﻨﯽ ﺗـﺮ از. ۶۷٫ درﺻـﺪ ﮐـﺴﺎﻧﯽ ﻫـﺴﺘﻨﺪ …. ﻧﻈﺮﯾـﻪ. ﮔﺎﺗﻤﻦ. ) ۱۹۷۷(. ﯾﮏ روﯾﮑﺮد ﺗﻠﻔﯿﻘﯽ اﺳﺖ و از ﻣﺒﺎﻧﯽ و اﺻﻮل اﻋﺘﻘﺎدی ﻧﻈﺮﯾﻪ ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠـﻒ درﻣـﺎﻧﯽ ﯾـﺎری ﺟـﺴﺘﻪ. اﺳﺖ، ﻫﻔﺖ اﺻﻞ آﻣﻮزﺷﯽ وی ﻧﯿﺰ ﺑﺎ اﻟﺘﻔﺎت ﺑﻪ ﻫﻤﺎن درﻣﺎن ﻫﺎی ﻣﺘﻔﺎوت ﻃﺮاﺣـﯽ ﺷـﺪه اﺳـﺖ و …

فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت دانش شخصی

۲۸ اسفند ۱۳۹۶ – تعداد صفحه: ۵۹; فایل رابطه و پیش بینی غنی سازی شغلی و خودکارامدی عمومی با رضایت شغلی نام فایل: رابطه و پیش بینی غنی سازی شغلی و خودکارامدی عمومی با رضایت شغلی فرمت: PDF تعداد صفحه: ۹; فایل تحقیق ازدواج و مسائل مربوط به آن نام فایل: تحقیق ازدواج و مسائل مربوط به آن فرمت: WORD تعداد صفحه: ۲۰٫

[PDF]دریافت

توسط کاظمی – ‏۲۰۱۲
۱۱ خرداد ۱۳۹۳ – ﻏﻨـﯽ ﺳـﺎزی. را ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ. ﯿﺷ. ﻮه. ﻫﺎ. ی. زوج درﻣﺎﻧﯽ. ﺗﺄﯾﯿﺪ. ﮐﺮده اﺳـﺖ (ﺑﻮﻟﯿﻨـﮓ. ۳٫ و ﻫﻤﮑـﺎران،. ۲۰۰۵٫ ). ﻣـﺮور ﭘﯿﺸـﯿﻨﻪ ﺗﺤﻘﯿـﻖ. ﻧﺸﺎن. ﯽﻣ. دﻫﺪ. ﮐﻪ ﻋﻮاﻣﻞ ﺑﺴﯿﺎری ﺑﺮ رﺿﺎﯾﺘﻤﻨﺪی زﻧﺎﺷﻮﯾﯽ و ﺳﻼﻣﺖ روان در …. ﻧﻈﺮﯾﻪ ﮔﺎﺗﻤﻦ (. ۱۹۷۷٫ ) ﯾﮏ روﯾﮑﺮد ﺗﻠﻔﯿﻘﯽ. اﺳﺖ و از ﻣﺒﺎﻧﯽ و اﺻـﻮل اﻋﺘﻘـﺎدی. ﻧﻈﺮ. ﻪﯾـ. ﻫـﺎ. ی. ﻣﺨﺘﻠـﻒ. درﻣﺎﻧﯽ ﯾﺎری ﺟﺴﺘﻪ اﺳﺖ. آن ﺟﺎ ﮐﻪ. ﯽﻣ. ﮔﻮ. ﺪﯾ. ﻣﺎﻧﻨﺪ ﯾﮏ ﭼﺮﺧﻪ. ،. زن از ﺷﻮﻫﺮ و ﺷﻮﻫﺮ از زن.

اثر بخشی برنامه پیشگیری و بهبود رابطه بر افزایش …

توسط حیدرنیا – ‏۲۰۱۴
رابطه صمیمانه با خود- افشایی واقعی و درک نیازهای فرد دیگر (همسر) در یک رابطه برابر تعریف می شود (نظری، ۱۳۸۹). اسپری و کارلسون … برای پوشش دادن این مهارت ها و آموزش آن به زوج ها رویکردهای مختلفی وجود دارد که یکی از آنها آموزش های غنی سازی ازدواج (ME) است که تاکنون نقش مهمی را در این راستا ایفا کرده است. جنبش غنی سازی ازدواج …

صفحه قبل – edocx

مبانی نظری و پیشینه تحقیق غنی سازی ازدواج-دانلود فایل |مبانی نظری غنی سازی ازدواج|دانلود مبانی نظری غنی سازی ازدواج|مبانی نظری غنی سازی ازدواج تحصیلی|پیشینه تحقیق غنی سازی ازدواج|ادبیات نظری غنی سازی ازدواج|فصل دوم پایان نامه غنی سازی ازدواج|مبانی نظری و پیشینه تحقیق غنی سازی ازدواج|ادبیات و مبانی نظری غنی …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق الگوهای ارتباطی و رویکرد …

دانلود بهترین فایل مبانی نظری الگوهای ارتباطی و رویکرد ارتباطی خانواده,فصل دوم پایان نامه الگوهای ارتباطی و رویکرد ارتباطی خانواده,پیشینه پژوهش الگوهای ارتباطی,چارچوب … ﺑﺮ ﭘﺎﻳﻪ ﻧﻈﺮ اﻏﻠﺐ اﻧﺪﻳﺸﻤﻨﺪان و صاحب‌نظران ﻋﺮﺻﺔ ازدواج، اﻳﻦ ﭘﺪﻳﺪه ﺑﻪ ﻋﻨﻮان رﺳﻤﻲ ﻣﻬﻢ در اﻏﻠﺐ ﺟﻮاﻣﻊ (ﻣﺪاﺗﻴﻞ و ﺑﻨﺸﻒ ، ۲۰۰۸) ﻣﺴﺘﻠﺰم ﺑﺮﻗﺮاری ارﺗﺒﺎط ﻣﺆﺛﺮ و ﻛﺎرآﻣﺪ اﺳﺖ (ﻛﺎراﻫﺎن ، ۲۰۰۷).

مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های رضایتمندی زناشویی …

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه های رضایتمندی زناشویی و زوج درمانی شناختی رفتاری (فصل دوم) در ۴۱ صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت … هیکمون ، پروتینسکی و سینگ (۱۹۹۷) به بررسی اثربخشی یک برنامه غنی‌سازی زناشویی ازدواج(مدل ای، سی، ام، ای) در افزایش صمیمیت زوج‌های متاهل پرداختند.

مبانی نظری وپیشینه تحقیق دلزدگی زوجین در بین زندگی …

فصل دوم پایان نامه،پیشینه،ادبیات پژوهش ،کارشناسی ارشد روانشناسی،مفهوم ،مبانی نظری،دلزدگی زناشویی دارای ۴۲ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد … شخصیت زدایی به رشد منفی و گرایشات بی رحمانه و عیب جویانه و بدگمانانه به همسر داشتن تاکید دارد که بعضی آشفتگی ها و پریشانی ها را شامل می شود که کاملاً با جنبه …

مبانی نظری وپیشینه تحقیق تعارضات زناشویی – فروشگاه …

فصل دوم پایان نامه،پیشینه،ادبیات پژوهش ،کارشناسی ارشد روانشناسی،مفهوم ،مبانی نظری،تعارضات زناشویی دارای ۲۹ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد … ارضای آن، خود محوری، اختلاف در خواسته ها، طرحواره های رفتاری و رفتار غیر مسؤولانه نسبت به ارتباطات زناشویی و ازدواج است (شارف، ۱۹۹۶، گلاسر، ۲۰۰۰، فرحبخش، ۱۳۸۳).

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *