دانلود کامل فایل مبانی نظری گردشگری

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری گردشگری

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق گردشگری بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید
دسته بندی گردشگری و توریسم
بازدید ها ۶۷
فرمت فایل doc
حجم فایل ۳۶۲ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۸۵

مبانی نظری گردشگری

فروشنده فایل

کد کاربری ۲

کاربر

دانلود مبانی نظری رشته گردشگری

مبانی نظری گردشگری

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
توضیحات:
فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc
بدون هیچ تگ و تبلیغات، قابلیت پرینت دارد
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
چکیده
صنعت گردشگری از دیر باز مورد توجه بشر قرار گرفته و امروز یکی از ارکان اصلی اقتصاد تجاری جهان است. این صنعت از طریق ترکیب همزمان منابع داخلی و خارجی، منافع اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و فرهنگی زیادی را برای فضاهای جغرافیایی به همراه دارد. امروزه نهادهای متولی صنعت گردشگری در سراسر دنیا، به امور گردشگری در طبیعت ودر ورای آن به لزوم حفظ محیط زیست بیش از هر زمان دیگر اذعان دارند.

۲-۱- واژه شناسی توریسم

واژه توریسم از نظر اتیمولوژی از کلمه tour مشتق شده است به معنای سیرو سفر از یک نقطه به نقطه دیگر می‌باشد. توریسم در زبان فرانسه هم به معنی مسافرت به اطراف و اکناف و مشتق از کلمه tour است.(قره نژاد،۱۳۷۴ :۴۲ ).درکتاب گردشگری(ماهیت و مفاهیم) درباره ریشه لغت گردشگری tourism این گونه بیان شده است

این کلمه از کلمه tour به معنای گشتن اخذ شده است که ریشه در لغت لاتین turns به معنای دور زدن، رفت و برگشت بین مبدأ و مقصد و چرخش داردکه از یو نا نی به اسپانیایی و فرانسه راه یافته است. در فرهنگ وبستر گردشگری به سفری که در آن مسافرتی به مقصدی انجام می‌گیردوسپس بازگشتی به محل سکونت را در بر دارداطلاق می‌گردد. در فرهنگ لانگمن گردشگری به معنای مسافرت وتفریح برای سرگرمی‌معنا شده است در فرهنگ لاروس گردشگری به معنای برای تفریح (لذت یا رضایت ) آمده است.(پاپلی یزدی، سقایی،۱۳۸۵ :۱۸-۱۹).


۲-۲- مفهوم توریسم

توریسم براساس تعریف سازمان جهانی توریسم، به کلیه فعالیت‌های افرادی اطلاق می‌شود که به مکان‌هایی خارج از محیط عادی خود به منظور گذراندن ایام فراغت، انجام کار و سایر هدف‌ها، برای مدت کمتر از یک سال می‌روند. به این ترتیب، محور توریسم از مسافرت‌هایی که صرفاً به منظور گذراندن تعطیلات و سپری کردن چند روز برای دیدار دوستان و آشنایان و بازدید از مناطق جذاب انجام می‌گیرد، بسی فراتر می‌رود (زاهدی، ۱۳۸۵: ۴).

توریسم مجموع پدیده‌ها و ارتباطات ناشی از کنش متقابل میان گردشگردان، سرمایه، دولت‌ها و جوامع میزبان، دانشگاه‌ها و سازمان‌های غیردولتی، در فرایند جذب، حمل و نقل، پذیرایی و کنترل گردشگران و دیگر بازدیدکنندگان است ( Weaver,2000: 3).

گردشگری مجموعه مسافرت‌هایی را دربرمی‌گیرد که به منظور استراحت وتفریح یا دیگرفعالیت‌های شغلی ویا اینکه به منظور شرکت در مراسم خاص انجام می‌گیرد وغیبت شخص گردشگر از محل سکونت دائم خود درطی این مدت موقتی وگذرا می‌باشد. بدیهی است کسانی که اقدام به مسافرت‌های شغلی منظمی‌بین محل کار و زندگی خود می‌کنند مشمول این تعریف نمی‌شود ( Inskeep.2002 )

مفهوم توریسم و گردشگری با مفاهیمی‌همچون سیرو سفر، گذران اوقات فرافت،از شهری به شهر دیگررفتن و یا زیاد سفر کردن در آمیخته می‌با شد که معمولا این حر کت و جابجایی به منظور آشنایی باملل دیگر وشناخت و کسب آگاهی ویا امور تجاری و مذ هبی انجام می‌گرفته است البته مفهوم جهانگردی در دنیای قدیم و جدید تغییراتی یافته است زیرا در دنیای قدیم جهانگردی شامل فعالیت‌های خاصی همچون زیارت، سفرهای تجاری وبا زرگانی، سفر‌های ما جرا جو یانه سیا سی و اقتصادی بوده که در مقیاس اندک انجام می‌شده است.اما امروزه جهانگردی بعنوان یک مسئله مهم فرهنگی،اقتصادی،سیاسی،اجتماعی درسطوح ملی، جهانی مد نظر می‌باشد که دارای اثرات مثبت و منفی می‌باشد.

۲-۳-تعریف جهانگردی

ازگردشگری در منابع مختلف تعاریفی ارائه شده که در اینجا به چند نمونه آنها اشا ره میکنیم :به مجموعه مسافرت‌هایی که از یک نقطه مبدأ ومقصد بدون انگیزه اقامت طولانی انجام گیرد فعالیت توریستی گویند. انگیزه فعالیت توریستی در وا قع می‌تواند استراحت،تفریح،وتجارت باشد.(فیض بخش،۱۳۵۵: ۱۵)

گیلوی Gilwie یکی از کارشناسان برجسته اقتصادی اروپا جهانگردی را اینچنین تعریف نموده است تمام افرادی که کشور خود را به قصد کشوری دیگر ترک نمایند وکمتر از یکسال در خارج اقامت نموده وبرای هزینه اقامت خود هیچگونه درآمدی در کشور مورد بازدید نداشته باشند جهانگرد شناخته می‌شوند.(همان :۱۵)

همچنین در یکی از نخستین کتبی که در مورد جهانگردی درسال ۱۹۳۳ انتشار یافت جهانگرد به کسی اطلاق می‌شد که دو شرط در باره او مصداق داشته داشته باشد‌.اول آنکه از محل اقامت خود برای مدتی کمتر از یک سال دور بوده دوم اینکه در محل جدید کسب درآمد ننماید.(الوانی،دهدشتی،۱۳۷۳ :۲۰)

توریسم براساس تعریف سازمان جهانی توریسم به کلیه فعالیت‌های افردی اطلاق می‌شود که به مکان‌هایی خارج از محیط عادی خود به منظور گذراندن ایام فراغت،انجام کاروسایر هدف‌ها برای مدت کمتراز یک سال می‌روند به این ترتیب محدوده توریسم از مسافرت‌هایی که صرفا به منظور گذراندن تعطیلات و سپری کردن چند روز برای دیدار دوستان و آشنایان و بازدید از مناطق جذاب انجام می‌گیرد بسی فراتر می‌رود

در تعریفی که سازمان ملل ارائه کرده است توریست فردی است که بیش از یک روز وکمتر از یک سال در محلی غیر از محل اصلی اقامت خود بماند‌. این تعریف سفرهای تجاری و بازرگانی را شامل می‌شود اما سفر‌های مرتبط با کار کنان نظامی‌،دیپلمات‌ها،مها جران و دانشجو یان را در بر نمی‌گیرد (زاهدی،۱۳۸۵ :۴ )

در کتاب گردشگری شهری گردشگری اینگونه تعریف شده است. گردشگری فعالیتی است که فرد در مسافرت و در مکانی خارج از محیط عادی خو د انجام می‌دهد این مسافرت بیش از یک سال طول نمی‌کشد و هدف تجارت یا فعا لیت‌های دیگر است.(موحد،۱۳۸۶ :۱۴ ).

درتعریف دیگر اریک کوهن گردشگر را مسافر داوطلب و موقت که امید لذت بردن از یک تجربه متنوع و تازه طی یک سفر دو سفره نسبتا طولانی و غیر تکراری را دارد تعریف می‌کند.( لی، ۱۳۷۸: ۵).

گردشگری فعالیتی اجتماعی است که شامل رفتار انسانی، استفاده از منابع، تعامل با دیگران، اقتصاد و محیط است ( Holden,2000: 3).

۲-۴- مهم­ترین دیدگاه‌های ارائه شده درزمینه گردشگری

۲-۴-۱- جهانی شدن

گردشگری بین المللی به عنوان امید بخش ترین وپیچیده ترین وجایگزین ترین صنعتی است که جهان سوم با آن روبرواست. رشد سریع پیشرفت‌های تکنولوژی وافزایش تعداد کشورهایی که از کنترل دولتی به سوی اقتصاد بازار حرکت می‌کننددرحال ایجاد روندهای شدید به سوی جهانی شدن است وسبب تغییراتی مهم درحوزه جهانگردی بین المللی خواهد شد. فرایند جهانی شدن درحال شتاب گرفتن است، اما این امرسبب تغییرچهره این واقعیت که جهانگردی بین المللی اساسأ موقوف به مهم ترین کشورهای صنعتی جهان شده است. نگاهی گذرا به الگوی جریان مسافر نشان می‌دهد که مبادلات جهانگرد غالبا درحال گسترش است وجهانگردان انتخاب‌های نامحدود دارند.

۲-۴-۲- فرهنگ پذیری

نظریه فرهنگ پذیری عنوان می‌کندکه وقتی دو فرهنگ برای مدت طولانی با هم تماس پیدا می‌کنند. یک مبادله اندیشه‌ها و محصولات جایگزینش می‌شودکه در سطح متفاوتی از همگرایی بین فرهنگ‌ها را ایجاد می‌کندبدین معنا که آنها شبیه تر می‌شوند. تاثیر میهمان ومیزبان که در بحث فرهنگ‌ها مطرح است از سه طریق انجام می‌گیرد. الف) وقتی که توریست‌ها کالا یا خدمات را از مردم محلی در بازار یا هتل‌ها یا رستوران‌ها خریداری می‌کنند. ب) وقتی که توریست‌ها ومیزبان‌ها دارای تسهیلات مشابهی مانند سرگرمی‌هاو…. باشند ج) وقتی که آنها به طور هدفمندانه ای همدیگر را ملاقات می‌کنند تا یکدیگر را به کیش هم درآورند ویا اندیشه‌ها وتجربیات یا اطلاعات را مبادله نمایند.

۲-۴-۳- نوسازی

دیوید‌هاریسون دیدگاه نوسازی را در مطالعه توریسم به کاربرده است وی معتقد است اگرچه سهم اقتصادی واجتماعی توریسم بین المللی درراستای توسعه ملی دارای انشعابات نظری روشن است اما توریسم هم درگیر نوسازی وهم رویکردهای توسعه نیافتگی است‌.ایشان معتقدند برای ایجاد صنعت توریسم پررونق باید نوسازی درتمامی‌زمینه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی وفرهنگی صورت گیرد.

۲-۴-۴- سلسله مراتب نیازها وتوریسم

تایلمن نظریه سلسله مراتب نیازهای مزلو را درجهت تشریح رضایت مندی توریستی به کار می‌برد طبق نظریه مزلو همه انسان‌ها دارای نیازهای مشترک وفطری هستندکه درسلسله مراتبی از نیرومندترین تا ضعیف ترین قرار می‌گیرندکه باید این نیازها ارضاشوند. نیازهایی که درپایین قراردارندباید قبل از نیازهایی که در بالا هستند ارضا شوند. با توجه به سلسله مراتب نیازهای مزلو یک توریست که برای انجام فعالیت توریستی به کشوردیگری سفرمی‌کند باید درجامعه میزبان نیازهایش برطرف شود اگرجامعه میزبان بتواند نیازهای توریست را برطرف نماید توریست به رضایت مندی می‌رسددرغیر این صورت سطح رضایت او پایین خواهد آمد.

۲-۴-۵- انگیزش

مونتینهووکوپر نظریه انگیزه را در مورد توریسم به کاربرده اند مطابق نظر مونتینهو انگیزه موقعیت نیازهاست‌. انگیزه شرایطی را بیان می‌کند که افراد را در برمی‌گیردکه به نیازهای خویش پاسخ گویندوبه رضایت مندی برسد.

کوپر دراین مورد بیان می‌دارد که شناخت درست تقاضای توریستی درسطح فردی پیامد جریانی می‌باشد

که وابسته به عوامل مختلفی است‌. عوامل متشکل از نیازها و امیال که فراهم بودن پول،زمان، وتصورات و ادراک‌ها ونگرش‌ها آن را شکل می‌دهند.( طرح جامع منطقه نمونه گردشگری سلیمان تنگه‌. ۱۳۸۵)

عوامل تعیین کننده گردشگری بین المللی،عواملی هستند که باتوجه به مبادلات بین المللی،خدمات گردشگری هرکشور را دائماًدربخش بین المللی کارتحت تأثیرقرار می‌دهند.

فهرست مطالب
فصل اول : کلیات تحقیق
۱-۱- تبیین مسأله پژوهشی و اهمیت آن ۱
۱-۲- ضرورت و اهمیت تحقیق ۳
۱-۳- پیشینه تحقیق ۴
۱-۴- اهداف تحقیق ۴
۱-۵- فرضیه‌ها وسوال ۵
۱- ۶- واژگان کلیدی ۵
۱-۷- روش تحقیق و مراحل آن ۶
۱- ۷-۱- روش گرد آوری اطلاعات ۶
۱- ۷- ۲- جامعه آماری ۶
۱- ۷-۳- روش نمونه برداری ۶
۱- ۷-۴- ابزار تجزیه وتحلیل ۶
۱- ۷-۵- نمونه گیری ۶
۱- ۷-۵-۱- حجم نمونه ۶
۱- ۸- کاربرد نتایج تحقیق ۷
۱- ۹- محدودیت‌های تحقیق ۷
فصل دوم : اصول و مبانی گردشگری
۲-۱- واژه شناسی توریسم ۹
۲-۲- مفهوم توریسم ۱۰
۲-۳-تعریف جهانگردی ۱۰
۲-۴- مهم¬ترین دیدگاه‌های ارائه شده درزمینه گردشگری ۱۱
۲-۴-۱- جهانی شدن ۱۱
۲-۴-۲- فرهنگ پذیری ۱۲
۲-۴-۳- نوسازی ۱۲
۲-۴-۴- سلسله مراتب نیازها وتوریسم ۱۲
۲-۴-۵- انگیزش ۱۳
۲-۴-۶- نظریه عطایای الهی ۱۳
۲-۴-۷- نظریه هزینه نسبی ۱۳
۲-۴-۸- نظریه مزیت مطلق و دانش فنی ۱۳
۲-۴-۹- نظریه شرایط تقاضا
۱۳ ۲-۵- اصطلاحات گردشگری در متون علمی‌و سازمان جهانی گردشگری ۱۷
۲-۶- انواع گردشگری ۱۸
۲-۶-۱-توریسم معمولی ۱۸
۲-۶-۲-توریسم بر مبنای طبیعت ۱۹
۲-۶-۳- توریسم ماجراجویانه ۱۹
۲-۶-۴-توریسم محصور ۱۹
۲- ۶- ۵- توریسم سلامتی ۱۹
۲- ۶-۶- توریسم مصرفی ۱۹
۲- ۶-۷- اکوتوریسم ۲۰
۲-۶-۸- جهانگردی بر مبنای هدف از مسافرت جهانگردان ۲۰
۲-۶-۹- جهانگردی برمبنای مبدأ جهانگردان ۲۰
۲-۶-۱۰- جهانگردی بر مبنای سطح درآمد جهانگردان ۲۰
۲-۶-۱۱- توریسم تفریحی ۲۱
۲-۶-۱۲-توریسم شهری ۲۱
۲-۶-۱۳- توریسم طبیعت گرا ۲۲
۲-۷- اهداف گردشگران ۲۳
۲-۸- شهر و توریسم ۲۳
۲-۹- ویژگی‌های بارز صنعت توریسم ۲۴
۲-۱۰- برنامه ۲۴
۲-۱۰-۱- پیشینه برنامه ریزی ۲۴
۲- ۱۰- ۲- تعریف برنامه ریزی ۲۵
۲- ۱۰-۳- سطوح برنامه ریزی توریسم ۲۶
۲-۱۱- توریسم پایدار ۲۷
۲- ۱۱-۱- پیشینه مفهوم توسعه پایدار ۲۷
۲- ۱۱-۲- تعاریف توسعه پایدار ۲۸
۲- ۱۱-۳- ابعاد توسعه پایدار ۲۹
۲- ۱۱-۴- ارتباط گردشگری پایدارو توسعه پایدار ۳۱
۲- ۱۱-۵- اصول توریسم پایدار ۳۱
۲-۱۱-۵ -۱ -مشارکت ۳۱
۲-۱۱- ۵-۲-حضور ذینفع‌ها ۳۲
۲-۱۱-۵-۳ – اشتغال برای افراد محلی ۳۲
۲-۱۱-۵-۴- ارتباطات بازر گانی ۳۲
۲-۱۱-۵-۵ – پایداری منابع ۳۲
۲-۱۱-۵-۶ – هماهنگی در هدف‌ها ۳۲
۲-۱۱-۵-۷ – همکاری ۳۳
۲-۱۱-۵-۸ – ظرفیت پذیرش ۳۳
۲-۱۱-۵-۹ – نظارت و ارزشیابی ۳۳
۲-۱۱-۵-۱۰ -پاسخگویی ۳۴
۲-۱۱-۵-۱۱- آموزش ۳۴
۲-۱۱-۵-۱۲- حفظ هویت ۳۴
۲- ۱۱- ۶ – اصول اساسی توسعه پایدارگردشگری ۳۴
۲-۱۲- نقش گردشگری در اقتصاد وایجاد اشتغال ۳۶
۲-۱۳- پیامد‌های اجتماعی – فرهنگی توریسم ۳۹
۲-۱۴- ملاحظات اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی – فرهنگی ۴۱
۲-۱۵- آینده صنعت توریسم ۴۵
۲- ۱۶- درآمد حاصل از صنعت گردشگری در مناطق مختلف جهان ۴۸
منابع

مقاله بررسی مبانی نظری گردشگری روستایی ومعرفی منطقه …

دراین مقاله ضمن بررسی مبانی نظری گردشگری روستایی به معرفی منطقه پیشنهادی حفاظت شده پترگان قاین که میتواند به عنوان مقصد گردشگری روستایی و طبیعی …

مقاله تحلیلی بر مبانی نظری نقش گردشگری روستایی در …

تحلیلی بر مبانی نظری نقش گردشگری روستایی در توسعه روستایی. اعتبار موردنیاز: ۱ | تعداد صفحات: ۱۳ | تعداد نمایش خلاصه: ۶۳۷ | نظرات: ۰. سال انتشار: ۱۳۹۲.

مبانی نظری گردشگری Archives – تاپ توریسم

دانش و اطلاعات گردشگری کتاب «اکوتوریسم راهی برای توسعه پایدار» نوشته افسانه احسانی منتشر شد. نویسنده این کتاب که دانش آموخته کارشناسی ارشد جغرافیا و …

[PDF]ﺗﺤﻠﻴﻠﻲ ﻧﻮ ﭘﻴﺮاﻣﻮن ﮔﺮدﺷﮕﺮی و ﺟﺪﻳﺪﺗﺮﻳﻦ ﻃﺒﻘﻪ ﺑﻨﺪی آن د

توسط فرجی راد – ‏۲۰۰۹
در ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی ﻫﺮ ﺗﺤﻘﻴﻘﻲ، ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ در. راﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﺗﺌﻮرﻳﻬﺎ، ﻣﻔﺎﻫﻴﻢ و ﺗﻌﺎرﻳﻒ ﻛﻠﻴﺪی و ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ. ﻣﻮﺿﻮع ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻳﻜﻲ از اﻟﺰاﻣﺎت ﻣﺤﺴﻮب ﻣﻲ ﺷﻮد . ﻫﺮ ﭼﻨﺪ ﺗﺎ ﻛﻨﻮن ﺗﺤﻘﻴﻘﺎﺗﻲ ﻛﻪ در ﻛﺸﻮرﻣﺎن در راﺑﻄﻪ ﺑﺎ واژه. ﮔﺮدﺷﮕﺮی و ﻃﺒﻘﻪ …

مقاله مبانی نظری مطالعات توریسم – مقاله | بازارچه تحقیقاتی

زمان ارسال همزمان با اتمام پرداخت. مبانی نظری توریسم. مبانی نظری مطالعات توریسم. فهرست مطالب: صنعت توریسم عناصر صنعت توریسم گردشگری از دید گاه اسلامی

[PDF]دریافت فایل – گردشگری

ﻛﻠﻴﺎﺕ ﻃﺮﺡ ﺟﺎﻣﻊ ﻭ ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ. « ﺻﻔﺤﺔ. »٧ .١. ﻛﻴﻔﻴﺖ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻱ ﭘﺎﻳﺪﺍﺭ. : ﻛﻪ ﻣﻲ. ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺗﺠﺮﺑﻪ. ﺍﻱ ﺑﺎ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺑﺎﻻ ﺑﻪ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮ ﻳﺎ ﻣﺴﺎﻓﺮ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﻛﻨﺪ . ﺩﺭ ﺍﻳﻦ. ﺧﺼﻮ. ﺹ ﺑﻬﺒﻮﺩ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺟﺎﻣﻌﺔ ﻣﻴﺰﺑﺎﻥ ﻭ ﺣﻔﻆ ﻛﻴﻔﻴﺖ ﻣﺤﻴﻂ …

مبانی نظری وپیشینه تحقیق وپژوهش مبانی نظری پژوهش …

مبانی نظری پژوهش گردشگری. … یکی از عوامل مهم و مؤثر در پویایی اقتصاد و توسعه پایدار هر کشور، گردشگری میباشد. بررسی تاریخ سفر از سدههای گذشته مؤید آن …

[PDF]1059 K

توسط نصراللهی – ‏۲۰۱۶
۱۳ مهر ۱۳۹۴ – ﺷﺮﻗﻲ، ﭼﻬﺎﺭﻣﺤﺎﻝ. ﻭ. ﺑﺨﺘﻴﺎﺭﻱ،. ﻓﺎﺭﺱ ﻭ ﻛﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﺩ ﻭ ﺩﺭ ﻧﻬﺎﻳﺖ ﻭﺟﻮﺩ ﺭﺍﺑﻄﻪ. ﻱ ﺑﻴﻦ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺟﺎﺫﺑﻪ ﻫﺎ ﻭ ﺳﻄﺢ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﻭ. ﺍﺷﺘﻐﺎﻝ ﺭﺍ ﻣﻮﺭﺩ ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﺪ. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮﻱ ﻭ ﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﭘﮋﻭﻫﺶ. ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﻱ.

شمیرانگردی – گردشگری شمیران – پژوهش – مبانی نظری …

به همین دلیل، به منظور ایفای نقش مثبت گردشگری در فرآیند توسع… … مبانی نظری مشارکت اجتماع روستایی در برنامه ریزی گردشگری روستایی در ایران.

[DOC]2.38 MB – download-thesis.com

۲-۳۵ معرفی برخی از جاذبه های گردشگری شرق استان هرمزگان …… در راستای تعیین مناطق نمونه گردشگری پس از تعیین مبانی نظری و تعریف معیارهای اصلی و موثر در …

مبانی نظری گردشگری – نگارشگر

۲۱ بهمن ۱۳۹۶ – صفحه. فهرست. ۲٫ تعریف گردشگری. ۲٫ تاریخچه گردشگری. ۷٫ مبانی نظری گردشگری. ۱۰٫ انواع گردشگری. ۱۱٫ گردشگری درمانی. ۱۲٫ اکوتوریسم. ۱۳٫

مقاله مبانی نظری و الزامات اجرایی توسعه پایدار گردشگری …

امروزه گردشگری به صنعتی مهم و درآمدزا در جهان تبدل شده است که توجه اغلب کشورها را … درآمد گردشگری در سالیان اخیرـ مورد بررسی قرار گرفته و با ارایه مبانی نظری و …

مجله برنامه ریزی و توسعه گردشگری

فصلنامه علمی پژوهشی برنامه ریزی و توسعه گردشگری دانشگاه مازندران این موفقیت بسیار … اگرچه داشتن مبانی نظری و نیز مشارکت نظری مقاله، در پیشبرد حوزه دانش …

مبانی نظری مشارکت اجتماع روستایی در برنامه ریزی …

چکیده: در ایران، گردشگری بیشتر متاثر از گردشگری داخلی است که خود، به گردشگری روستایی وابسته است. به همین دلیل، به منظور ایفای نقش مثبت گردشگری در …

برندسازی داخلی :مبانی نظری الگوها و نمونه… (PDF Download …

۲۶ آبان ۱۳۹۶ – این کتاب با هدف پوشش مبانی نظری و جمع آوری تجربیات موفق پروژه های … در این کتاب، زیرساخت نظری و الگوهای موجود در ادبیات نظری برندسازی داخلی، طبقه … و یافته های مطالعات کیفیت زندگی گردشگری مقالات فارسی و انگلیسی.

مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر ارزش ویژه برند مقصد …

▶ ۰:۱۰

۲۹ فروردین ۱۳۹۷
arshia http://724doc.com/1292 **مبانی نظری ارزیابی علل تاثیرگذار بر ارزش ویژه برند مقصد گردشگری**هدف از این مبانی نظری ارزیابی علل …

[PDF]* بررسی مفاهیم و مبانی نظری بافت فرسوده

بررسی مفاهیم و مبانی نظری بافت فرسوده. مقدمه. تغییر و ….. مبانی حقوقی، مستندات و مراجع قانونی مداخله در بافت. های فرسوده شهری … و گردشگری. سازمان. های متولی …

خرید (مبانی نظری برنامه ریزی گردشگری با رویکرد توسعه …

۲ فروردین ۱۳۹۷ – این صفحه تخصصی به مبانی نظری برنامه ریزی گردشگری با رویکرد توسعه پایدار اختصاص داده شده است. برای مشاهده ادامه متن و توضیحات بیشتر …

مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزش ویژه برند مقصد گردشگری

۲۷ اسفند ۱۳۹۶ – این صفحه به مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزش ویژه برند مقصد گردشگری اختصاص دارد. برای مشاهده ادامه توضیحات روی لینک ادامه مطلب کلیک …

برنامه‌های توسعه ایران – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

تلاش در جهت ایجاد امنیت قضایی و تحکیم مبانی نظری و عملی تساوی عموم در برابر قانون و اجرای عدالت و حمایت از آزادیهای مشروع فردی و اجتماعی. سازماندهی فضایی و …

دو هفته نامه فرهنگی- اجتماعی ساهر – شماره ۲: – یافته‌های کتاب‌های Google

حمید سفیدگر شهانقی – ۲۰۱۶
… خراسان بررسی مبانی اندیشه های عرفانی شمس تبریزی شمس تبریزی و دیدگاههای اصلاح … شک اقدامات و تحولاتی کم نظیر در حوزه نظری توسعه بومی در سطح منطقه و خصوصا … «مقدمهای بر گردشگری در ایران این ۴- اونجو پاراگرافینادا (تنوع اقوام و ادیان و …

چرا فلاسفه آه در بساط نداشتند؟

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ – در دوره جدید اما فقر فلاسفه حکایت دیگری دارد؛ البته که فقر فلاسفه مدرن هم در اغلب موارد خودخواسته بوده اما با مبانی نظری متفاوت به این مسکنت تن …

[DOC]روش نگارش یک مقاله علمی-پژوهشی

در این بخش براساس مطالعات گذشته، مبانی نظری پژوهش بیان می شود. منظور از مبانی نظری ارائه تعاریف و مفاهیم بکار رفته در پژوهش به صورت روشن است و باید …

گزارش فارس از کتاب‌های اندیشه‌ای نمایشگاه کتاب «منظومه …

۳ روز پیش – … و کتاب «اصول و مبانی امور فطری» احمد ترابی نیز در حاشیه این نمایشگاه … در ایران»، «گفتارهایی در نگرشی نوین به بنیادهای نظری حقوق عمومی» و …

آموزش و پرورش نیازمند اجرای سند تحول بنیادین | ایرنا- …

۶ ساعت پیش – تجهیز نظام آموزشی به مبانی فرهنگی و پرورشی که دانش آموزان را در برابر … رشته های مهارتی و نظری به منظور آماده سازی آنها از نظر مهارتی برای ورود به بازار …. اردوی دانش آموزان عشایر و مناطق محروم و اردوهای یک روزه علمی و گردشگری با هدف …

نسیم آنلاین | الگوی پیشرفت همچون جوان برومندی است که باید …

۶ ساعت پیش – قرار شد یک الگوی بومی بر اساس مبانی اسلامی با روش علمی با استفاده از دستاوردهای نظری و تجارب جهانی متناسب با مقتضیات اقلیمی و فرهنگی …

دیجیتال هنر

-دانلود فایل ( بررسی گردشگری پایدار و اصول اساسی آن) -خرید آنلاین مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدیریت دانش -دانلود فایل کامل پروپوزال مستندات حکم حجاب در نظام …

دانشگاه علم و فرهنگ

۱۲ اردیبهشت. سفر علمی دانشجویان گردشگری به شهر یزد. ۱۲ تا ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷٫ ۱۲ اردیبهشت. برگزاری اردوی علمی و هنری شیراز. ۱۲ تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷٫

فعالیت های شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی در درازمدت نتیجه …

۸ ساعت پیش – شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی اهدافی را دنبال می کند که می توان به ابتنای علوم انسانی بر مبانی نظری جمهوری اسلامی و انسان‌شناسی اسلامی، اصلاح و …

خرید آنلاین مبانی نظری گردشگری، طبیعت گردی، بهداشت …

۲۹ اسفند ۱۳۹۶ – شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می باشدعنوان محصول دانلودی:مبانی نظری گردشگری، طبیعت گردی، بهداشت سایت گردشگری …

تصاویر برای مبانی نظری گردشگری

{“clt”:”n”,”cr”:6,”id”:”H4emqiXvPxui2M:”,”oh”:600,”ou”:”http://www.toptourism.ir/wp-content/uploads/2015/06/tarom4.jpg”,”ow”:800,”pt”:”مبانی نظری گردشگری Archives – تاپ توریسم”,”rh”:”toptourism.ir”,”rid”:”G5lAHtV-8np9gM”,”rt”:0,”ru”:”http://www.toptourism.ir/tag/%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C/”,”s”:””,”st”:”تاپ توریسم”,”th”:90,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcTLZnBTWFFlXGyzi3mUHeMiaXp5R96FJt3mfgIEMP4SEHIgTIrg52VlhA”,”tw”:120}

{“clt”:”n”,”id”:”4t5jvPx1j6zzuM:”,”oh”:226,”ou”:”https://www.civilica.com/images/calendar/posters/TOYRISMM01_poster_tn.jpg”,”ow”:160,”pt”:”مقاله بررسی مبانی نظری گردشگری روستایی ومعرفی منطقه پترگان قاین”,”rh”:”civilica.com”,”rid”:”Cs3NFzMMF_biIM”,”rt”:0,”ru”:”https://www.civilica.com/Paper-TOYRISMM01-TOYRISMM01_013\u003d%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%D9%BE%D8%AA%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%82%D8%A7%DB%8C%D9%86.html”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”سیویلیکا”,”th”:99,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcSHi7FvqLcR4yKpMVjuyV254m4bAbZqFMeYi1G8b28ZMNyXVCE1cbZQIN8″,”tw”:70}

{“clt”:”n”,”id”:”mgb8rt5utJMNVM:”,”oh”:211,”ou”:”https://www.civilica.com/images/calendar/posters/RSDC01_poster_tn.jpg”,”ow”:160,”pt”:”مقاله مبانی نظری مدیریت گردشگری در جهت توسعه روستایی”,”rh”:”civilica.com”,”rid”:”bfdXr08-5pOS9M”,”rt”:0,”ru”:”https://www.civilica.com/Paper-RSDC01-RSDC01_091\u003d%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C.html”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”سیویلیکا”,”th”:96,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcRERH71CNvqe6i5wQb5oyZ4j1RaowYwLUZIhdHukjpFZ9dt602aaifNXOI”,”tw”:72}

{“clt”:”n”,”id”:”cQMcWd766qhYCM:”,”oh”:224,”ou”:”https://www.civilica.com/images/calendar/posters/TGES01_poster_tn.jpg”,”ow”:160,”pt”:”مقاله تحلیلی بر مبانی نظری نقش گردشگری روستایی در توسعه روستایی”,”rh”:”civilica.com”,”rid”:”kobA8K7d0MAtaM”,”rt”:0,”ru”:”https://www.civilica.com/Paper-TGES01-TGES01_251\u003d%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D9%82%D8%B4-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C.html”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”سیویلیکا”,”th”:99,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcRA4iambUlknycMBniCuA8Jbbn2Am-8N0I-F7xuiqK5GjDwy2runKl6QSM”,”tw”:70}

{“clt”:”n”,”id”:”bnpP2s8dzNAjbM:”,”oh”:213,”ou”:”https://www.civilica.com/images/calendar/posters/ARTHUMAN01_poster_tn.jpg”,”ow”:160,”pt”:”مقاله مبانی نظری و الزامات اجرایی توسعه پایدار گردشگری روستایی”,”rh”:”civilica.com”,”rid”:”dvjC4WFSuZ5t1M”,”rt”:0,”ru”:”https://www.civilica.com/Paper-ARTHUMAN01-ARTHUMAN01_229\u003d%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%84%D8%B2%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C.html”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”سیویلیکا”,”th”:96,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcS80yDcWOZU3AjfIIs7v7PyMJKInC5mD9PqVDtghPAgiGICS6q9vGRNHvg”,”tw”:72}

{“cl”:18,”clt”:”n”,”cr”:18,”id”:”Cr9akTE9XCc8NM:”,”oh”:250,”ou”:”https://www.civilica.com/images/scientometrics/342.png”,”ow”:250,”pt”:”مقاله مبانی نظری و الزامات اجرایی توسعه پایدار گردشگری روستایی”,”rh”:”civilica.com”,”rid”:”dvjC4WFSuZ5t1M”,”rt”:0,”ru”:”https://www.civilica.com/Paper-ARTHUMAN01-ARTHUMAN01_229\u003d%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%84%D8%B2%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C.html”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”سیویلیکا”,”th”:90,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcSkolUVaFm3GjGchbjUTmEddjAjfIRhMd8iIwL-vi4UfM01RkNIPAWUCdk”,”tw”:90}

{“cb”:21,”clt”:”n”,”id”:”V6le-rgHQOPwtM:”,”oh”:224,”ou”:”https://www.civilica.com/images/calendar/posters/MEMARI02_poster_tn.jpg”,”ow”:160,”pt”:”مقاله بررسی مبانی نظری طراحی مجتمع های تفریحی،توریستی،اقامتی”,”rh”:”civilica.com”,”rid”:”cAEiaTiMd5AcdM”,”rt”:0,”ru”:”https://www.civilica.com/Paper-MEMARI02-MEMARI02_002\u003d%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%B9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%AD%DB%8C%D8%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%8C%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C.html”,”s”:””,”st”:”سیویلیکا”,”th”:99,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcQ9W3Ap4Pnfdm1QGh8C19NA3Uy3ahjcoA0fmXDMII2WRcIvfyo8SwE4lg”,”tw”:70}

{“clt”:”n”,”ct”:3,”id”:”Gz6Mdkz6-lgg6M:”,”oh”:223,”ou”:”https://www.civilica.com/images/people/4502.jpg”,”ow”:160,”pt”:”مقاله مبانی نظری و الزامات اجرایی توسعه پایدار گردشگری روستایی”,”rh”:”civilica.com”,”rid”:”dvjC4WFSuZ5t1M”,”rt”:0,”ru”:”https://www.civilica.com/Paper-ARTHUMAN01-ARTHUMAN01_229\u003d%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%84%D8%B2%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C.html”,”s”:””,”sc”:1,”st”:”سیویلیکا”,”th”:99,”tu”:”https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q\u003dtbn:ANd9GcRKUA0ciwDAF8FNCkF4PigAtsXFCzMHX9RqnsIbsTbKoPMfbiZd7vLawdc”,”tw”:70}

تصاویر بیشتر برای مبانی نظری گردشگریگزارش تصاویراز بازخورد شما متشکریم. گزارش یک تصویر دیگرلطفاًً تصویر توهین آمیز را گزارش دهید. لغوتمام
(function(){var a=document.querySelector(“#taw”),b=document.querySelector(“#topstuff”);if(a&&!a.clientHeight&&b&&!b.clientHeight)for(var c=document.querySelector(“#rso”).children,d=0;d

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *