دانلود فایل مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه

مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه
دسته بندی مبانی و پیشینه نظری
بازدید ها ۳
فرمت فایل docx
حجم فایل ۱۲۶ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۶۱

مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه

فروشنده فایل

کد کاربری ۲۵۲۱۱

کاربر

مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

خلاصه ای از کار:

مقدمه

جوامع بشری همواره بر پایه آگاهی پیشرفت های قابل قبولی به خود داشته اند. و بر همین اساس است که اکثریت رهبرى شده بر اساس منطق و فکر صحیح، مى‏تواند مشکلات جامعه را در حد امکان بشرى حل کند و اکثریت غیر رشید و رهبرى نشده موجب انحطاط و سقوط جامعه به سوى منجلاب مى‏شود. قرآن نیز با اتکا بر همین قاعده مسلم و عقلایى، براى اکثریت منطقى و عقلانى ارزش قایل است. به عبارت دیگر، از منظر قرآن اگر جامعه ی اسلامى در چارچوب اسلام و بر مبناى اصول استدلالى و منطقى وارد جریان امور و نظردهى‏ها و نظرخواهى‏ها بشود و اختلاف در راه یابى به حقایق و عدالت یا تشخیص قانون درست از نادرست به وجود آید، اکثریت بر اقلیت ترجیح دارد. زیرا اکثریت در این صورت نزدیک‏ترین راه به حقایق است و عقل و شرع نیز آن را امضا مى‏کند.

……………

قرآن و رأی اکثریت

اکثریت به دفعات در قرآن؛ کتاب آسمانی مسلمانان آورده شده است، که در این میان حدود هشتاد مرتبه در آن از اکثریت مذمت شده ‌است. خداوند در یکی از آیات می‌فرماید: «وَ اِنْ تُطِعْ اَکثَرَ مَنْ فِی الأَرضِ یُضِلُّوکَ عَنْ سبیلِ اللهِ اِنْ یَتَّبِعُونَ اِلّا الظَّنَ وَ اِنْ هُم الّا یَخرُصُون؛ و اگر از بیش تر افراد روی زمین اطاعت کنی، تو را از راه خداوند منحرف و گمراه می‌کنند، زیرا آنان جز از گمان پیروی نمی‌کنند و آنان، جزء به حدس و گمان نمی‌پردازند». (انعام/ ۱۱۶)

…………….

– اکثریت و ملاک حقیقت در قرآن

«اکثریت» علاوه بر آنکه معیار تشخیص حقیقت نیست، نمی‌تواند دلیل قاطع یا ارجح بر درستی باشد. به عبارت دیگر واقع ‌نمایی و کاشفیت اکثریت، مورد خدشه است. از این ‌رو اسلام هیچ گاه کمیت افراد را میزان حق و باطل قرار نداده است. چه بسا رأی یک نفر از رأی اکثریت یا همه ی مردم صحیح‌تر و منطقی‌تر باشد. در قرآن کریم آیات متعددی در نکوهش اکثریت آمده است:

……………

– رأى اکثریت؛ تجسم اراده الهى

در زمامداری اسلامی و حکومت شیعی انسان ها به دنبال رشد عقلانى و پیشرفت هاى فرهنگى، ایدئولوژى و قانون الهى و حاکمیت خدا بر انسان را به عنوان عالی ترین و بهترین شیوه ی زندگى خواهند پذیرفت و به جاى تن دادن به قانون و حاکمیت بشرى و اطاعت و بردگى در برابر انسان ها، پرستش و اطاعت خدا را خواهند گزید. در این طرح اقلیت و اکثریت به آن معنى که خواست اکثریت، حاکم بر اراده ی اقلیت باشد، وجود ندارد.

زیرا خواست خدا نسبت به اکثریت(عام) و اقلیت، یکسان است و اکثریت در برابر این خواست، متعهد است و حق جایى را به نفع خویش قایل نیست. در حقیقت در چنین نظامى، همه فرمانبردار و فرمانروا، و حاکمى جز خدا وجود ندارد.( زنجانى، ۱۴۲۱ ه‍ ق، چ۴، ص ۸۷).

……………..

اکثریت مذموم از نظر قرآن کریم

………….

– اجماع یا رأی اکثریت

……….

– آیات اکثریت در قرآن کریم:

………..

الف) اکثریت از نظر مقدار:

………..

ب) اکثریت از نظر تعداد:

…………

– تحلیل و بررسی آیات اکثریت در کتب اسلامی (شیعی):

…………….

– حق و اکثریت:

……………

– قلمرو اکثریت:

……………….

– اسلام شیعی و اکثریت

نظر اسلام درباره ی اکثریّت را باید در دو مرحله جستجو کرد.

۱- در مورد نظرخواهى و مصلحت‌اندیشى.

۲- در مورد منافع و مصالح عمومى.

مرحله اوّل: نظرخواهى و مصلحت‌اندیشى‌

«اسلام» براى اکثریّت از آن جهت که اکثریّت است و دیگر هیچ، هرگز ارزشى قایل نیست، بلکه اکثریّت هاى نادان و بى‌تقوا و بى‌اندیشه و غیر مسئول را در قرآن کریم مورد مذمّت قرار داده و خطاب به رسول اکرم صلّى اللّه علیه و آله و سلّم فرموده است: «وَ إِنْ تُطِعْ أَکْثَرَ مَنْ فِی الْأَرْضِ یُضِلُّوکَ عَنْ سَبِیلِ اللّهِ إِنْ یَتَّبِعُونَ إِلَّا الظَّنَّ وَ إِنْ هُمْ إِلّا یَخْرُصُونَ: اگر از اکثریت مردم روى زمین پیروى کنى، تو را از راه خدا گمراه خواهند کرد، (زیرا) آنان پیروى نمى‌کنند مگر از گمان (بى‌اساسى) و (اندیشه‌اى) جز حدس و تخمین در کار ندارند».(انعام/ ۱۱۶)

…………

– شهرت و اقسام آن

شهرت در متون اسلامی همان اکثریت است با کمی تفوت در مبنا و شرایط. علاوه بر این ها نیز مى‌بینیم که روش فقها در شناخت احکام فقهى اسلام براى تشخیص واقعیات در بسیارى از موارد این است که حقّ تقدم را به «شهرت فتوایى و یا شهرت روایى» مى‌دهند و این همان معناى «اکثریت» است. این تفاوت بین اکثریت و شهرت در ادامه بیان و بررسی خواهند شد. اما برای تشریح این بحث به بیان و تعریف اقسام شهرت نیاز است که ابتدا به بررسی آن می پردازیم.

……………

– تفاوت شهرت و اکثریت

البته باید توجه کرد: شهرت فتوایى، یا حدیث از نظر روایى یا عملى، با اکثریت مورد نظر در دموکراسى داراى این تفاوت است که اکثریت دموکراتیک تا نصف به علاوه یک توسعه دارد، ولى شهرت در اصطلاح فقهى در مرحله‌اى بالاتر قرار دارد، بگونه‌اى که باید اماره ی واقع به شمار آید و قول اقلیت، به عنوان قول نادر و حدیث، به عنوان شاذ و نادر در مقابل مشهور قرار گیرد، ولى به هر حال مسأله ی اکثریت مطرح است.(خلخالی، همان، ص۴۸)

…………….

– اکثریت مورد نظر اسلام

به هر حال، اسلام براى اکثریت مکتبى و اسلامى ارزش قایل است؛ یعنى اگر جامعه ی اسلامى در چهارچوب اسلام و بر مبناى اصول و احکام اسلام وارد جریان امور و نظردهى‌ها و نظر خواهى‌ها بشود و اختلاف در راه‌یابى به حقایق و حق و عدالت و یا تشخیص قانون درست از نادرست به وجود آید، اکثریت را بر اقلیت ترجیح مى‌دهد؛ زیرا اکثریت در این صورت، نزدیک ترین راه به واقعیات است و عقل و شرع آن را امضا مى‌کند.

بنابراین ابتدا باید جامعه را با اصول اخلاقى و فضایل انسانى و آگاهى، تقوا و احساس مسئولیت، آشنا ساخت و سپس از او نظرخواهى کرد؛ زیرا در این حال، گفتارها و اظهار نظرها بر پایه ی حق و عدالت استوار خواهد بود، نه خودخواهى و سودجویى. و همگان در جستجوى حقوق و مصلحت واقعى کشور و ملّت مسلمان قرار مى‌گیرند و به سخن یکدیگر گوش فرا مى‌دهند و همدیگر را درک نموده و قول احسن و سخن بهتر را خواهند پذیرفت. چنان که قرآن کریم مى‌فرماید:« الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ : آنان (مؤمنان) کسانى هستند که به سخن گوش فرا مى‌دهند و بهترین آن را (انتخاب) و پیروى مى‌کنند».(زمر/۱۸)

…………

– دلایل اعتبار رأی اکثریت:

۱- دلایل عقلی:

دلیل اول: حکم عقل:

هنگامی که افراد صاحب نظر در مسئله ای اختلاف داشته باشند با توجه به یکی بودن نظر، مطابق واقع در نظر…………….

……………….

۲- دلایل نقلی و روایی

گرچه در روایات امری مبنی بر لزوم اخذ به نظر اکثریت وارد نشده است اما از بعضی روایات و اخبار علاجیه و هم چنین از سیره ی منقوله ی نبی اکرم (ص) می توان به مطلوبیت و یا لزوم اقدام بر اساس اکثریت استیناس و تأیید یافت.

…………….

– دلیل ترجیح حق اکثریت بر حق اقلیت

اگر در مسأله‌اى اقلیت و اکثریت دو رأى مختلف دارند، و از تمام جهات، وِزان شان و استحکام شان و متانت شان بالسَّویه است، و انتخاب یکى از دو طرف براى ما مشکل است، در این صورت گروه اکثریت با وجود تساوى در همه ی جهات، اماریّتش به واقع بیش تر خواهد بود. و اما اشکال این است که به چه دلیل حق و انتخاب اکثریت مقدم بر حق و انتخاب اقلیت است و اقلیت باید تابع اکثریت باشد؟

………………

– آسیب‏شناسى اکثریت گرایى‏

………………

 1. خطر اعتماد بر گمان‏هاى بى اساس

…………..

 1. خطر آلودگى به شرک‏

………….

 1. ۳٫ خطر بى توجهى به خدا

……………

 1. ۴٫ خطر ایمان نیاوردن به امور غیبى

………….

……………

……………

۸٫ خطر عبرت نگرفتن از آیات الهى‏

………………

– اکثریت در زمامداری اسلام

……………

– مبانی و حجیت اکثریت در حکومت پیامبر (ص)

……………

نقش اکثریت در زمامداری امامان معصوم(ع)

…………….

– اکثریت از دیدگاه فقیهان و علمای شیعه

……………

فهرست منابع

 1. قرآن
 2. نهج البلاغه
 3. ابن هشام، ۱۳۸۳ه.ش، السیره النبویه، ج۲، نجف- البراق، چاپ اول.
 4. آصفی، م، ۱۹۹۵م، ولایه الامر، ج۱، قم – مرکز الاسلامی للبحوث و التعلیم الاسلامی، چاپ پنجم.
 5. ابو الحسین زکریا، ا، ۱۴۰۴ ه.ق، معجم مقائیس اللغه‌، ج۵، قم- انتشارات دفتر تبلیغات اسلامى حوزه علمیه قم، چاپ اول.
 6. ابن خلدون، ۱۹۸۸م، مقدمه تاریخ، ج۱، بیروت – دارالفکر، چاپ دوم.
 7. انوری، ح، ۱۳۷۸ه.ش، فرهنگ بزرگ سخن، ج ۱، تهران – انتشارات سخن، چاپ سوم.
 8. تهرانی، م، ۱۴۲۱ه.ق، ولایت فقیه در حکومت اسلامی، ج۲/ج۳، مشهد – انتشارات علامه طباطبایی، چاپ دوم.

…………..

…………….

مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری …

مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه دارای ۵۵ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری …

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود پرداخت و دانلود. مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه. توضیحات: فصل دوم تحقیق کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو تحقیق. توضیحات …

مبانی-نظری-منزلت-اکثریت-در-قرآن،-شهرت،-اکثریت-در …

محصولاتی که دارای عبارت ‘مبانی-نظری-منزلت-اکثریت-در-قرآن،-شهرت،-اکثریت-در-زمامداری-اسلام،-اکثریت-از-نظر-امامان-شیعه’ هستند. مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه · مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از. قیمت: ۲۷,۰۰۰ تومان.

خرید فایل( مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، …

۱۲ بهمن ۱۳۹۶ – سلام.به وبسایت ما خوش آمدید. دوست گرامی سلام.برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه || روی دکمه ادامه مطلب کلیک فرمایید. مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه.

بررسی مصرف گرایی نوین و آسیب های آن – فایل ناب؛ دانلود …

۲۲ مهر ۱۳۹۶ – از لحاظ نظری، در این جا یک تضاد بین تبیین پیدایش سرمایه داری و توسعه مصرف گرایی بوجود می‌آید . اما واقعیت امر این است که سرمایه‌داری از همان ابتدای پیدایش دارای یک هدف اصلی به نام (سودسازی) بوده است . برای چنین هدفی، تولید بیشتر، فروش بیشتر، سرمایه گذاری بیشتر و مجدداً تولید بیشتر مد نظر است .

بایگانی‌های مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن – دانلود رایگان …

مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعهدارای ۵۵ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی … توضیحات بیشتر » …

بایگانی‌های مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن – دانلود رایگان …

مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعهدارای ۵۵ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی … توضیحات بیشتر » …

مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری …

۳۱ شهریور ۱۳۹۶ – مبانی نظری منزلت بیشتری در قرآن، شهرت، بیشتری در زمامداری اسلام، بیشتری از نظر امامان شیعه توضیحات: ۶۱صفحه پارسی (word) با منابع کامل دانلود.

قرآن

مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه. مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه. قیمت: ۲۷,۰۰۰ تومان. توضیحات بیشترپرداخت و دانلود …

آلفوس – پاسخ عقلی به دروغهای تاریخی در فرهنک شیعه – …

ولی بر خلاف این فرهنگ، در عربستان شمالی (از جمله مردم مکه و به تبع آن مهاجرینی که در سقیفه حاضر می شوند) این اندیشه حاکم بوده که انتخاب رییس به شورا و نظر اکثریت بستگی دارد. در اینجا توجه خواننده را به این نکته جلب می‌کنم که بسیاری از قوانین اسلام: امضایی است یعنی احکامی از قبل در جامعه عرب، وجود داشته و پیامبر اکرم صلی الله …

دریافت فایل مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، …

۱۳ بهمن ۱۳۹۶ – دریافت فایل مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه – پرداخت و دانلود آنی.

مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری …

۱۳ بهمن ۱۳۹۶ – به صفحه دانلود فایل(مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز فایل{مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه}را دانلود خواهید کرد …

دانلود مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در …

۱۲ بهمن ۱۳۹۶ – دانلود مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه – خرید آنلاین و دریافت.

مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری …

۱۲ بهمن ۱۳۹۶ – لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم دوست گرامی سلام.برای مشاهده توضیحات کامل محصول دانلودی|| مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه || روی دکمه ادامه مطلب کلیک فرمایید. مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان …

دانلود فایل کامل مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، …

۲۹ دی ۱۳۹۶ – به صفحه دانلود فایل(مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز فایل{مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه}را دانلود خواهید کرد …

برترین فایل مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، …

۳۰ دی ۱۳۹۶ – برترین فایل مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه.

مذاهب اسلامی و راه تعیین امام

فِرَق شیعه- جز گروهی از زیدیه- به وجود نص در تعیین امام اعتقاد دارند؛ هر چند در مورد مصداق امام در غیر از سه امام نخست (امام علی، امام حسن و امام حسین() اتفاق نظر ندارد. … میتوان گفت از دیدگاه شیعه امامیه، راه اصلی و اساسی در تعیین امام، نص شرعی است و معجزه، جنبه ثانوی داشته و مخصوص موارد استثنایی و ویژه است؛ زیرا قرآن و سنت، به عنوان …

مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری …

۱۶ بهمن ۱۳۹۶ – دریافت فایل دریافت_فایل مبانی نظریمنزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه دارای ۵۵ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو …

استیضاح رهبری، ارزیابی کارنامه بیست و یک ساله رهبری …

۲۶ تیر ۱۳۸۹ – اینجانب به عنوان یکی از شهروندان ایرانی، رهبر جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت الله آقای سید علی حسینی خامنه ای را به استبداد، ظلم، قانون شکنی، براندازی …… صدام و دیگر دشمنان برای حمله قریب الوقع به کشور و لزوم تعیین فوری رهبر) جناب آقای خامنه ای با اکثریت آراء به عنوان دومین رهبر جمهوری اسلامی انتخاب شد.

عوامل مؤثر بر شکل‌گیری اندیشه سیاسی میرزای … – فصلنامه …

میرزای نائینی را باید نخستین فقیه شیعی دانست که بر اساس مبانی فقه شیعه برای اولین بار مبانی حکومت در عصر غیبت را سامان داد و راه روشن و متناسب با زمان را ….. حقوق مردم، آزادی، مساوات، استبداد، تفکیک قوا، اکثریت، قانون و مشروطه، با توجه به مبانی و اصول اسلامی، چشم‌انداز جدیدی را در نظریه سیاسی شیعه در عصر مشروطیت …

[PPT]مبانی ختم نبوت – uploads.pptfa.com

۴- اعجاز قرآن. ۵- خاتمیت. ۶- اسلام و متقاضیان زمان. ۷- قلمرو دین. ۸- تعدد ادیان. ۹- امامت و رهبری. ۱۰- مرجعیت و ولایت در عصر غیبت. ۴٫ بخش یکم. وحی و پیامبری. ۵ … علومی که پس از پیامبر اکرم(ص) به امامان معصوم ارائه و القا شده است، نام وحی بر اینها اطلاق نمی گردد، زیرا مسلمانان اتفاق نظر دارند که پس از پیامبر(ص) بر کسی وحی نخواهد شد.

خلاصه ای ازتاریخ اسلام / استادعلی غلامرضائی – پایگاه خبری …

۲۲ مهر ۱۳۹۵ – اهمیت و ارزش تاریخ اسلام:۱-اثبات مساله وحی وپیوستگی پیامبر خدا(ص)به منبع لایزال الهی ومعجزه جاویدان وی ۲-آگاهی از راز ورمزتوفیق پیامبر اکرم (ص)در گذر ازجامعه جاهلی به جامعه اسلامی ۳-دستیابی به بخش گسترده ای از مبانی نظری وسنت عملی پیامبر خدا (ص)وائمه اطهار (ع)در عرصه های فرهنگی ،معنوی،اجتماعی،سیاسی …

دانلود فایل مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، …

۱۹ دی ۱۳۹۶ – مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه. توضیحات نظری کامل در مورد متغیر. رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و …

اندیشـــه اســـلامی(آقای جلالی) – نمونه سوالات اندیشه اسلامی (۲) …

۱۳ – از نظر مولوی : الف : تنها برای آنها که خود را در محضر خداوند دانسته و شهد وجود او را یافته اند استدلال بی فائده است. ب : برای هر انسان در هر موقعیت علمی و عرفانی ….. گرچه اکثریت آنرا پذیرفته اند. ۸۰ – کدامیک از احادیث ذیل به خاتمیت پیامبر اکرم ( ص) پرداخته است ؟ الف : حدیث ثقلین. ب : حدیث غدیر. ج : حدیث سفینه. د : حدیث منزلت.

[DOC]متن کامل مقاله – پایگاه خبری همایش های دانشگاه فردوسی مشهد

از نظر قرآن، مال واقتصاد قوام و ستون زندگی است :«التی جعل ا…لکم قیاما» .ونیز برطبق آموزه های نهج البلاغه « یکی از ۴ حق مردم به رهبر و امام “توفیرفیئ” یعنی تکثیر وفراوان ساختن سرمایه های عمومی و منابع طبیعی است .» چرا که یکی از اصول اولیه اقتصاد سالم ، حیات وقابلیت رشد ونموثروت است. ازسویی اهداف متعالی اسلام بدون …

دوازده قرن سکوت: بازخوانی «مِلک یَمین» از منظر قرآن و فقه -۲

۱۴ دی ۱۳۹۶ – پیش تر نیز سخن امام جَصّاص حنفی را نقل کردیم که پس از بیان نظر این سه تن می گوید: «تأویل آیه از دیدگاه این دسته از مفسرین آن است که زنان شوهردار جز ….. نیست و این، نظر بیشتر علما از جمله: مره همذانی، زُهری، سعید بن جُبَیر، اوزاعی، ثَوری، ابوحنیفه، مالک و شافعی است و ابن عبدالبر میگوید که اکثریت فقهای همه …

آزادی از نگاه اسلام تا لیبرالیسم – تبیان فرهنگی

۱ فروردین ۱۳۹۶ – از نظر اسلام همانطور که محبت انسان ها به یکدیگر تشویق و ترغیب و تقدیس و به آن دعوت شده است حریت و آزادی هم تقدیس شده است. اسلام عجیب ….. مشکل یا خطر استبداد اکثریت برای آزادی اقلیت به دو گونه ممکن است نمایان گردد، یکی، از طریق رسمی و قانونی، و دیگری از طریق فشار افکار عمومی و به صورت غیر رسمی.

سیر تاریخی نظریه ولایت فقیه – رویش ۵۷

۳ مرداد ۱۳۹۶ – در پاسخ به سؤال های دسته اول باید گفت فقیهان شیعه اتفاق نظر دارند که حاکمان جائر ولایت ندارند و حکومت هایشان نامشروع است. …. در این دوره به دلیل قدرت یافتن حکام شیعی صفوی و تغییر وضعیت شیعیان از اقلیت تحت فشار به اکثریت حاکم، سؤال اصلی و مطرح این عصر علاوه بر سؤالهای دوره قبل چگونگی مشروعیت …

تحقیق و مقاله ای در مورد مقاومت بندپایان نسبت به سموم

درس محاسبات عددی؛ حل معادله به کمک روش وتری · بررسی موضوع پیشگیری غیر کیفری از جرایم اقتصادی-کارتحقیقی حقوق · گزارش کاراموزی اصول طراحی جیگ و فیکسچرها · دانلود کارآموزی در خدمات کامپیوتری · مبانی نظری منزلت اکثریت در قرآن، شهرت، اکثریت در زمامداری اسلام، اکثریت از نظر امامان شیعه · تحلیلی از مجموعه داستان های …

eftekhar9,siasi2, ariaye

و به خود گفتم: چه بسا جوانان که از شیوۀ دعوت و دیوانگی این گروه لا یعقل کور دل از اسلام دلسرد میشوند و به جای اینکه این گروه – به استثنای مخلصان و علمای واقعی دلسوز که در کشور ما بسیار اندک اند – سبب ….. بدون تردید در میان بسیاری از آلمانی ها، صرف نظر از اکثریت عظیمی از کارگران، نسبت به هیتلر احساسات شورانگیز وجود دارد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *