دانلود فایل مبانی نظری روابط عاشقانه قبل از ازدواج، دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری روابط عاشقانه قبل از ازدواج، دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج

روابط عاشقانه قبل از ازدواج، دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج
دسته بندی مبانی و پیشینه نظری
بازدید ها ۳
فرمت فایل docx
حجم فایل ۲۰۱ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۳۷

مبانی نظری روابط عاشقانه قبل از ازدواج، دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج

فروشنده فایل

کد کاربری ۲۵۲۱۱

کاربر

مبانی نظری روابط عاشقانه قبل از ازدواج، دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

خلاصه ای از کار:

نظریه­های روانشناختی روابط عاشقانه

بسیاری از مدل­های نظری معروف به بررسی رابطه­های عاشقانه و دوستانه می­پردازند که به چند مورد از مهمترین آنها اشاره می­کنیم، اینکه چه عواملی موجب بروز رفتارهای عاشقانه می­شوند؟ و چگونه این روابط تقویت می­شوند.

– نظریه جذب و کشش[۱]

نظریه جذب و کشش به عنوان یکی از موضوع­های مطرح در روانشناسی اجتماعی برای توضیح رابطه­های عاشقانه و دوستانه تلاش می­کند. مطابق با این نظریه، انسان به عنوان کنش­گر اجتماعی همیشه کنش­های عقلانی معطوف به هدف مشخصی ندارد. رابطه­های عاشقانه، خودجوش، رازگونه و شگفت­انگیز بین افراد تنها هنگامی روی می­دهد که تحت­تأثیر کنش­متقابل عاطفی واقع شود. همجواری، ارتباط و دوستداری، همانندی و جاذبه جسمی از عامل­های کارآمد بر جذب و کشش می­باشد. اصل همجواری بر این واقعیت تأکید می­کند که در عمل، رابطه­های دوستانه و عاشقانه و مجذوب شدن افراد به یکدیگر به شدت تحت تأثیر فاصله مکانی می­باشد. به عنوان نمونه در گزینش همسر که بیشترین حد روابط عاشقانه و مجذوب شدن را به همراه دارد، فاصله مکانی نقش کارآمدی دارد. اغلب ازدواج بین مردان و زنانی روی می­دهد که در همجواری یکدیگر مانند محل تحصیل یا محل کار بوده­اند. فرضیه ارتباط و دوستیاری بر این موضوع تأکید می­کند که در شرایطی ویژه، هرچه افراد گروههای گوناگون قومی، نژادی و غیره بیشتر در ارتباط با هم باشند، بیشتر به نگرش های بهینه نسبت به یکدیگر دست می­یابند و بیشتر به یکدیگر همدلی پیدا کرده و جذب و کشش بین آنها بیشتر خواهد شد. همچنین روان­شناسان اجتماعی فرضیه همانندی را مطرح کرده­اند و بر این باورند که مردم کسانی را ترجیح داده و مجذوب آنها می­شوند که در شیوه­­های زندگی با ایشان اشتراک داشته باشند. سرانجام روان­شناسی اجتماعی در آزمون­های گوناگون به این نتیجه رسیده­اند که جاذبه جسمی نقش کارآمدی در جذب و کشش افراد به یکدیگر ایفاء می­کند(احمدی،۱۳۸۷: ۱۲۳-۱۱۵). ………….

………………..

– نظریه دلبستگی[۲]

نظریه دلبستگی در سال ۱۹۶۹ توسط بالبی[۳] گسترش یافت. بر اساس این نظریه همه افراد با مجموعه­ای از سیستم­های کنترل رفتاری[۴] به دنیا می­آیند که این سیستم­های رفتاری باعث می­شود که نوزادان و بچه­ها رفتارهایی را از خود بروز دهند که در نهایت بقای آنان را به ویژه در دوران نوازدی و کودکی تضمین می­کنند. بالبی بر این اعتقاد بود که نگهدارندگان اولیه کودک حکم “تکیه………..

…………..

– نظریه شناخت اجتماعی

نظریه یادگیری اجتماعی یکی از نظریاتی است که توسط آلبرت بندورا (۱۹۷۷)ارائه شده و به عقیده بسیاری، یکی از تأثیرگذارترین نظریه­های یادگیری و رشد محسوب می­شود. بندورا اخیراً در سال ۱۹۸۶این تئوری را تحت تئوری شناخت اجتماعی مجدداً نامگذاری نمود تا از سایر تئوریهای یادگیری اجتماعی متمایز شود. نظریه شناخت اجتماعی نظریه­ای برای تبیین رفتارهای انسانی است که هم به خصائل درونی و هم به رخدادهای محیطی توجه دارد. نظریه شناخت اجتماعی عناصر میکانیکی و ارگانیکی رفتار را درنظر می­گیرد، اما یک نظریه کاملاً موقعیتی است. زیرا رفتار شخص را در ارتباط با محیط توضیح می­دهد. مطابق این تئوری ،عوامل شخصی، رفتاری و موقعیتی به طرز پیوسته جهت تعیین آنچه ما فکر می­کنیم، و آنچه ما انجام می­دهیم، در تعامل می­باشند. نظریه باندورا همچنین بر فرایندهای خود ارزیابی افراد تأکید می­کند. اهداف شخصی و خود ارزیابی­ها می­تواند تأثیر قابل توجهی بر روی آنچه افراد انجام می­دهند، داشته باشد(گودین،۱۹۹۰: ۱۰۸).

………………

– نظریه­های انحرافات اجتماعی

زندگی اجتماعی انسان تحت حاکمیت قواعد یا هنجارهاى اجتماعی است.اگر ما از قواعدی که بعضی انواع رفتار را در زمینه­های معینی به عنوان رفتارهای مناسب و رفتارهای دیگری را به عنوان رفتارهای نامناسب تعریف می­کنند، پیروی نمی­کردیم فعالیت­هایمان………………..

………

– نظریه فشار فرهنگی و آنومی مرتون[۵]

رابرت کی مرتون به مسئله ساخت هنجاری جامعه و تأکید بر آرزوها و امیالی که ارزش­های جامعه آن­ها را مورد توجه قرار می­دهند………….

………..

– نظریه­های جامعه­شناختی روابط عاشقانه

نظریه جامعه شناختی محصول خودآگاهی و جزء ضروری تفکر است که با آشکار ساختن مسائل نامرئی و غیرآگاهانه، درک روشن مسائل اجتماعی را ممکن می­سازد. از همین رو است که جرج ریتزر در تعریف نظریه جامعه شناختی می­نویسد: نظریه جامعه شناسی، نظام گستره­ای از افکار است که با مهمترین قضایای مربوط به زندگی اجتماعی سرو کار دارد(توسلی، ۱۳۷۹: ۲۵).

– نظریه کنش اجتماعی پارسونز[۶]

………………

– نظریه نسلی پیر بوردیو[۷]

به اعتقاد بوردیو، در شرایط معاصر، شکاف نسل­ها، شکافی افقی بوده و در عصرها و میدان­های مختلف اجتماعی اعم از نهادی یا غیر نهادی، رویارویی بین جوانان و افراد مسن عملاً حاکی از تعارض بین افرادی به مواضع گوناگون قدرت و ثروت است. از نظر بوردیو، جوان و پیر نه یک امر عینی و واقعی، بلکه یک ساختار اجتماعی هستند که در نتیجه­ی مبارزه میان پیر و جوان درمیدان­های مختلف به وجود می­آیند.

…………

– رویکرد تاریخی تحلیل نسل[۸]

نظریه نسل تاریخی اولین بار توسط مانهایم متفکر آلمانی دهه ۳۰-۱۹۲۰ فرمول بندی و تنظیم شد. در این دیدگاه، نسل صرفاً شامل افراد هم­دین یا هم دوره نبوده و فاصله زیستی۳۰-۲۰ سال نیز در تبیین تغییر اجتماعی با تغییر نسل، نسبتاً بی­اهمیت است. درواقع، ظهور یک نسل حقیقی و تبلور یک آگاهی نسلی متمایز، نتیجه حوادث تاریخی عظیمی است که افراد در حدود ۲۵-۱۷ سالگی خود در داخل حوزه جغرافیایی واحدی، به طور مشترک آن را تجربه می­کنند ( توکل و قاضی نژاد،۹۸:۱۳۸۵). در واقع این………….

…………

– نظریه ساختار ارزشی شوارتز[۹]

ارزش­ها تصورات مشترک اجتماعی یا شخصی دراین باره­اند که یک فرد چطور بایست در یک موقعیت معین رفتار نماید و چه اهداف یا چه وضعیت­های نهایی­ای بایست برگزیده شود(روکیج :۱۹۷۳). علاوه بر این، ارزش­ها به ندرت، «مستقل» هستند، بلکه هم نظام ارزشی فردی و هم نظام ارزشی اجتماعی به صورت جمعی ایجاد می­شوند(پارسونز :۱۹۵۳). یک نظام ارزشی«سازمان دیرپایی از باورها درباره شیوه­های رفتار یا وضعیت­های نهایی زندگی است که در طول پیوستاری از اهمیت قرار دارد»(روکیج:۱۹۷۳به نقل از کارفا،۱۹۹۹: ۱۲-۱۱)……………

………..

– دیدگاه اسلام

از دیدگاه اسلام، ارتباط میان زن و مرد فی نفسه ممنوعیتی ندارد. طبیعی است، در جامعه­ای که معمولاً نیمی از آن را جنس مرد و نیمی دیگر را جنس زن تشکیل می­دهد، چـاره­ای جز ارتباط دو جنس مخالـف بـا همدیگر نیست. بـه تعبیـر دیـگر، اجتمـاع مجموعه­ای از زنان و مردان است و قابل تقسیم به جامعه­ی مردان و جامعه‌ی زنان نیست. ……….

…………..

– نظریه پست مدرن

پست مدرنیسم مانند بسیاری از اصطلاحات و تعابیر دیگر دچار بی ثباتی و تزلزل در معناست؛ یعنی یک نظریه نظام­مند، با فلسفه­ای جامع و فراگیر نیست؛ بلکه یک پیکره پیچیده و در هم تنیده و متنوع از اندیشه­ها، دریافتها، تشخیصها، شناختها، تفاسیر، تعابیر، برداشتها، آراء و نظریات متفاوتی از فرهنگ رایج و ترسیم نمایی از کثرت پدیده­های مرتبط به هم می­باشد(علیزاده،۱۳۸۳: ۱۵۶)…………

………….

-عشق سیال زیگمونت باومن[۱۰]

درکتاب عشق سیال، باومن به بررسی رابطه انسانی میان زنان و مردان پرداخته و بر ناپایداری[۱۱] خارق العاده پیوندهای انسانی، احساس ناامنی حاصل از این ناپایداری، وامیال متضاد ناشی از این احساس مبنی بر تحکیم پیوندها و در عین حال سست نگه داشتن آنها در دوران مدرن تأکید می­کند. باومن نشان می­دهد چگونه در جامعه مدرن، روانشناسی، بازار و … انسان­ها را به سوی………..

………

نظریه تغییر نگرشی و ارزشی اینگلهارت[۱۲]

در دهه های اخیر مسأله تغییرات فرهنگی به عنوان یکی از عمده­ترین پدیده­های جامعه­شناسی از سوی بسیاری از متفکران مطرح بوده است. در این میان رونالد اینگلهارت از نامدارترین اندیشمندانی است که از اواسط دهه ۱۹۷۰ میلادی تاکنون، یکی از مشهورترین مجموعه آثار، درباره تحولات ارزشی در جهان را منتشر کرده است. سیر آثار وی از پژوهش­های تجربی درباره تحولات فرهنگی در جوامع صنعتی آغاز شده و ضمن گسترش به زمینه تحولات ارزشی در کل جهان و مطالعه تطبیقی این موضوع در بین کشورهای مختلف، به شکل­گیری بینش­های نظری درباره تغییر اجتماعی انجامیده است(فاضلی۱۳۸۳: ۶۶). اینگلهارت در این نظریه به دنبال این مطلب است که ماهیت دگرگونی­های فرهنگی، علت­ها و پیامدهایش چه می باشد(آزادارمکی،۱۳۸۰: ۱۸). …………

………..

فهرست منابع

-آزادارمکی، تقی. زند، مهناز. خزایی، طاهره(۱۳۷۹).”بررسی تحولات اجتماعی و فرهنگی در طول سه نسل خانواده تهرانی.” مجله علوم اجتماعی. شماره۱۶ صص ۲۹-۳٫

-آزادارمکی، تقی. شریفی­ساعی، محمدحسین(۱۳۹۰). “تبیین جامعه­شناختی روابط جنسی آنومیک در ایران.” مجله خانواده­پژوهی. سال هفتم، شماره ۲۸ صص۴۶۲-۴۳۵٫

-آزادارمکی، تقی. شریفی­ساعی، محمدحسین. ایثاری، مریم. طالبی، سحر(۱۳۹۰). “سنخ­شناسی الگوی روابط جنسی پیش از ازدواج در ایران.” مجله جامعه­پژوهی فرهنگی، پژوهشگاه علوم­انسانی و مطالعات فرهنگی. سال دوم، شماره ۲ صص۳۴-۱٫

-آزادارمکی، تقی. غفاری، غلامرضا(۱۳۸۶). جامعه­شناسی نسلی در ایران. تهران: جهاد دانشگاهی، پژوهشکده علوم­ انسانی و اجتماعی.

……………….

………………


[۱] -Attraction Theory

[۲] -Attachment Theory

[۳] -Bowlby, J

[۴] – Behavioural control systems

[۵] -Merton

[۶] -Parsonz

[۷] -Bordieu

[۸] Generation

[۹] – Shchwartz

[۱۰] -Bowman, Sigmund

[۱۱] -Frailty

[۱۲] -Inglehart, Ronald

[PDF]جوانان و روابط پیش از ازدواج – راهبرد فرهنگ

بر رواج روزافزون این گونه روابط در بین جوانان دارد. بر مبنای شواهد و تحقیقات مرتبط،. بیش از نیمی از دختران دانشجو در تهران تجربه معاشرت و دوستی با جنس مخالف پیش. از ازدواج را داشــته اند و حدود یک چهارم نیز ارتباط نزدیک تر )تماس جنسی( را قبل از. ازدواج تجربه کرده اند. همچنین در تهران بین ۲۰ تا ۶۰ درصد افراد گروه سنی ۱۴-۱۸٫

[PDF]ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﮔﺮاﻳﺶ داﻧﺸﺠﻮﻳﺎن ﺑﻪ رواﺑﻂ ﻮاﻣﻞ ﺑﺮرﺳﻲ ﻋ ﻳﺰد ﭘ ۳

توسط A Zareshahabadi – ‏۲۰۱۲ – ‏بیان شده در ۱ یافته – ‏مقالات مرتبط
ﺑﺮرﺳﻲ ﻋﻮاﻣﻞ. ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ ﮔﺮاﻳﺶ داﻧﺸﺠﻮﻳﺎن ﺑﻪ رواﺑﻂ … ۳۴۱٫ ﻣﻲ. ﺷﻮد . ﺑﻴﺶ. ﺗﺮ. دﺧﺘﺮان. و. زﻧﺎﻧﻲ ﻛﻪ. ﺳﻘﻂ. ﺟﻨﻴﻦ. ﻣﻲ. ﻛﻨﻨﺪ،. ﻛﻢ. ﺗﺮ از. ۲۵٫ ﺳﺎل. دارﻧـﺪ. ﻛـﻪ. ﺷـﺎﻳﺪ. دﻻﻳﻞ. ﻣﻬﻢ. آن،. رواﺑﻂ. ﻧﺎﻣﺸﺮوع. ﭘﻴﺶ. از. ازدواج. ﺑﺎﺷﺪ …. ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻧﻈﺮی ﺗﺤﻘﻴﻖ. در. اﻳﻦ زﻣﻴﻨﻪ، ﺑﺮﺧﻲ. اﺑﻌﺎد. د. ﻳﻨﻲ. و. ﻣﺬﻫﺒﻲ. ﻣﺴﺌﻠﻪ. را. در ﻧﻈﺮ. ﻣﻲ. ﻴﮔ. ﺪﺮﻧ . اﻳﻨﺎن. ﺑﺮ. اﻳﻦ. ﺑﺎورﻧﺪ. ﻛـﻪ. ﻧﮕﺮش. ﻣﺜﺒﺖ. ﺑﻪ. ﻣﻌﺎﺷﺮت. و. دوﺳﺘﻲ. دﺧﺘﺮ. و. ﭘﺴﺮ. ﭘﻴﺶ. از. ازدواج،. ارزﺷـﻲ. ﻋﻘﻼﻧـﻲ.

ارتباط دختر و پسر در دانشگاه‌ها و نقد دیدگاه‌ها – خبرگزاری فارس

۱۷ اسفند ۱۳۹۲ – گفته شده مبانی نظری نظام رفتار جنسی امروز غرب به آرای برخی نظریه‌پردازان روابط آزاد مانند زیگموند فروید، (۱۸۵۶ م ۱۹۳۹م) برتراند راسل، (۱۸۷۲م ۱۹۷۰م) کارل مارکس (۱۸۱۷م ۱۸۸۳م) و فردریک انگلس (۱۸۲۰م ۱۸۹۵ م) باز ….. معاونت آموزش دادگستری قم، ۱۳۸۴، نگاهی به روابط دختر و پسر قبل از ازدواج، قم، نشر قضا.

روابط دختر و پسر از دیدگاه های مختلف | پرسمان دانشجویی اخلاق

(جوان، ۱۳۸۷: ۱۲۵) به‌عنوان مثال، پاک‌دامنی برای زنان و دختران ارزش بود؛ حتی در آغاز دوره رنسانس نیز دختران خانواده‌های اصیل برای حفظ عفت به‌ویژه پیش از ازدواج مراقبت … گفته شده مبانی نظری نظام رفتار جنسی امروز غرب به آرای برخی نظریه‌پردازان روابط آزاد مانند زیگموند فروید، (۱۸۵۶ م ۱۹۳۹م) برتراند راسل، (۱۸۷۲م ۱۹۷۰م) کارل مارکس …

[PDF]ﺧﺎرج از ﻋﺮف دﺧﺘﺮان ﺷﻨﺎﺳﯽ رواﺑﻂ آﺳﯿﺐ – پرتال جامع علوم انسانی

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ﻓﺮزﻧﺪ و اﺣﺘﺮام ﮐﻢ ﺑﻪ ﻧﻈﺮات واﻟﺪﯾﻦ. ،. ﺑﺎ ﺗﺠ. ﺮﺑﯿﺎت ﺑﯿﺸﺘﺮ دوﺳﺘﯽ و راﺑﻄﻪ ﺟﻨﺴـﯽ ﻗﺒـﻞ. از ازدواج. ،. ﻣﺮﺗﺒﻂ. ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ . -۲٫ -۱٫ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﺧﺎرﺟﯽ. : ﭘﮋوﻫﺶ. ﻫﺎﯾ. ﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺑﺮرﺳﯽ رواﺑﻂ آزاد ﺟﻨﺴﯽ و ﻋﻮاﻣـﻞ … ﺷﻨﺎﺳﯽ رواﺑﻂ ﺧﺎرج از ﻋﺮف … ۲۰۳٫ ازدواج ﺑﺮ. ای ﭘﺴﺮان راﺑﻄﻪ ﻣﻌﮑﻮس ﺑﻮده اﺳﺖ . اﻣﺎ ﺑﺮای دﺧﺘﺮان. ،. ارﺗﺒﺎط ﻣﺜﺒﺘـﯽ ﺑـﯿﻦ اﯾـﻦ. دو ﻋﺎﻣﻞ وﺟﻮد داﺷﺖ . ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ دﺧﺘﺮاﻧﯽ ﮐﻪ ﺷﺎﻫﺪ ﮐﺘﮏ زدن ﻣﺎدر ﺗﻮﺳﻂ ﭘﺪر ﺑـﻮد.

حکم ارتباط و صحبت با دختر نامحرم قبل از ازدواج چیست؟ – …

از نظر شرع مقدس اسلام، هر گونه ارتباط بین دختر و پسر، قبل از ازدواج، اعم از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم، حتی در حد گفت و شنودهای عاشقانه اگر با قصد لذت (جنسی) باشد یا خوف فتنه و ترس … همۀ مراجع: دوستی بین دختر و پسر جایز نیست؛ چون ترس افتادن به گناه در میان است. … سؤال ۶۷۱ (سایت: ۷۱۷) (حکم روابط جنسی قبل از عقد). ۲٫

حکم اسلام در رابطه با روابط سالم بین دختر و پسر چیست؟ – …

از نظر شرع مقدس اسلام، هر گونه ارتباط بین دختر و پسر، قبل از ازدواج، اعم از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم، اگر با قصد لذت (جنسی) باشد یا خوف فتنه و ترس افتادن به گناه در آن ارتباط … قرآن کریم می فرماید: از نشانه های (قدرت) اوست که برایتان از جنس خودتان همسرانی آفرید، تا به ایشان آرامش یابید و میان شما دوستی و مهربانی نهاد، .

حکم ارتباط و صحبت با دختر نامحرم قبل از ازدواج چیست؟ – …

از نظر شرع مقدس اسلام، هر گونه ارتباط بین دختر و پسر، قبل از ازدواج، اعم از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم، حتی در حد گفت و شنودهای عاشقانه اگر با قصد لذت (جنسی) باشد یا خوف فتنه و ترس افتادن به گناه در آن ارتباط وجود داشته باشد، جایز نبوده و اشکال دارد. و در این جهت اطلاع (و حتی اجازه) یا عدم اطلاع والدین تأثیری ندارد. اما صبحت …

بر قراری ارتباط زن و مرد قبل از ازدواج از دیدگاه اسلام.

اسلام به مسأله عشق و دوستی میان دختر و پسر از دو بعد نظر می کند ۱٫ بعد انسانی و فطری ۲٫ بعد جنسی و غریزی. ۱- اسلام از تمامی انسانها (مؤنث و مذکر) می خواهد که به چشم هم نوع به یکدیگر بنگرند چندان که کرامت انسانی را در میان هم پاس دارند و در رفع حوائج هم بکوشند و از هم حمایت کنند و در گرفتاریها به یاری هم بشتابند و خلاصه (انسان …

روابط دختر و پسر قبل از ازدواج – جستجو و دانلود کتاب – …

جستجو و دانلود کتاب – روابط دختر و پسر قبل از ازدواج. … بسیاری بر این باورند که همه قبل از ازدواج رابطه دوستی برقرار می کنند اما در این کتاب سعی شده تا این مساله بررسی شود و مشکلاتی را که برای هر دو جنس پسر و دختر ایجاد می کند بیان کند. هر کاری سنی دارد و اگر زودتر از سن … در آرزوی گفت و گو های عاشقانه نامزدی و مساله ای به.

[PDF]بررسی رابطه استفاده از اینترنت با نگرش به دوستی …

توسط کنعانی – ‏۲۰۱۵
با نگرش به دوستی اینترنتی با جنس مخالف در بین دانشجویان با تکیه بر دیدگاه های گیدنز است. روش پژوهش پیمایشی و داده ها …. جنس مخالف در فضای مجازی و روابط عاشقانه متفاوتی در دنیای واقعی هستیم. جوان بودن جامعه ایران، وجود … دوستی دختر و پسر و ارتباطات قبل از ازدواج در جامعه غربی جاافتاده است، امروزه دختران. و پسران از طریق …

بررسی عوامل اجتماعی- فرهنگی مرتبط با نگرش زنان نسبت …

(بررسی عوامل اجتماعی- فرهنگی مرتبط با نگرش زنان نسبت به معاشرت و دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج)(مطالعه موردی زنان ۱۵ تا ۵۰ سال شهر بهبهان). به کوشش … فصل سوم: مبانی نظری. ۳-۱- نظریه …. جدول شماره۵-۲-۱۰ – آزمون همبستگی و تحلیل رگرسیون متغیر ارزشهای دینی در زمینه روابط و نگرش به روابط دختر و پسر ۷۹٫ جدول شماره …

۴ آسیب مهم روابط پیش از ازدواج – فرارو

۲۷ شهریور ۱۳۹۱ – درممنوعیت شرعی این دست از رفت وآمد ودوستی دختر و پسر، نمی توان تردید کرد. برخی از جوانان یا خانواده هایشان ممکن است برای خود توجیه کنند که چون ما قصد ازدوج قطعی داریم و نیت ما فریب نیست، مانعی ندارد که این گونه از ارتباط ها پیش از ازدواج استمرار داشته باشد. اگر کسی بر اساس چنین نظری به دنبال دوستی های …

رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج – نمناک

رابطه دختر و پسر و دختر و پسر و دوستی دختر و پسر و عواقب رابطه قبل از ازدواج دختر و پسر را در سایت نمناک مشاهده کنید.

جهانی‌شدن فرهنگ و بازاندیشی تعاملات جنسی (مورد مطالعه، …

توسط فرهمند – ‏۲۰۱۴
فراگیر‌شدن الگوهای تازه تعاملات جنسی مانند دوستی دختر و پسر، برقراری دوستی هم‌زمان با چندین نفر، برقراری دوستی با جنس مخالف (حتی پس از ازدواج) و روابط نامتعارف …. ۵- مبانی نظری. در این بخش، ابتدا مفاهیم جهانی‌شدن فرهنگی و باز‌اندیشی به‌عنوان متغیّرهای مستقل و وابسته این تحقیق مورد بحث قرار می‌گیرد، سپس چارچوب نظری …

از روی عادت عاشق می‌شوید! – irankhanevade – ازدواج – طلاق – …

از روی عادت عاشق می‌شوید! ارتباط دختر و پسر قبل از ازدواج. اساساً هیچ دوستی را نمی‌توان بدون هدف و انگیزه دانست. ممکن است انگیزه برای فردی که از بیرون ناظر این رابطه است مشخص نباشد و یا این گونه به نظر برسد که یک زوج بدون هیچ گونه تفکری اقدام به برقراری یک رابطه کرده‌اند، ولی در واقع این طور نیست و تحت هیچ شرایطی …

[PDF]ارزش ها، نگرش ها و الگوهای کنش جوانان در خصوص همسرگزینی و …

واژگان کلیدی: ارزش، نگرش، کنش، روابط قبل از ازدواج، همسرگزینی …. روابط نشــان داده و میانگین موافقت آنها با دوستی دختر و پسر بیشتر از دختران است،. این در حالی … ازدواج در نسل جوان را مدنظر داشته باشد، مشاهده نشد؛ در این نوشتار ارزش ها، نگرش ها. و کنش های نسل جوان و مقایسه آن با نسل پیش مطمح نظر خواهد بود. مبانی مفهومی و نظری.

دوستی های بین دختر و پسر قبل از ازدواج – بیتوته

روابط دوستی دختران و پسران,دوستی دختر و پسر قبل از ازدواج, فواید دوستی قبل از ازدواج,اشتباهات دوران آشنایی قبل از ازدواج,اشتباه دوران آشنایی.

رابطه جنسی پیش از ازدواج و تاثیر آن بر کیفیت زناشویی – …

۲۵ شهریور ۱۳۹۳ – اما در سال‌های اخیر این سیر تفاوت کرده و آشنایی یا رابطه پیش از ازدواج به عنوان یکی از نقاط عطف وارد سیر رابطه شده، حال به صورت دوستی پیش از ازدواج، نامزدی یا … روابط آزاد (الگوی روسپیگری); روابط صیغه‌ای; روابط دوست دختر – دوست پسری; روابط هم خانگی; روابط ضد عاشقانه (چند همسری پنهان); روابط مبتنی بر عشق …

مبانی نظری روابط عاشقانه قبل از ازدواج، دوستی دختر و پسر …

۳۱ شهریور ۱۳۹۶ – مبانی نظری روابط عاشقانه پیش از ازدواج، دوستی دختر و پسر پیش از ازدواج توضیحات: ۳۷صفحه پارسی (word) با منابع کامل دانلود پژوهش آماده با رفرنس دهی.

[PDF]نگرش دانشجویان دانشگاه های تهران نسبت به تأثیر … – …

نسبت به تأثیر معاشرت با جنس مخالف قبل از ازدواج در رضایت زناشویی … بود و ۳۳ درصد تردید داشتند ۵۸ درصد دانشجویان، معاشرت پیشرفته قبل از ازدواج …. درباره ی شیوع و گستردگی آنها وجود. ندارد؛ لذا در این مطالعه فقط به یکی از این الگوهای روابط پیش از ازدواج. یعنی روابط دوست دختر و دوست پسر پرداخته خواهد شد. در واقع دوستی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *