دانلود فایل مبانی نظری تنش های محیطی گیاهان

Published on Author adminLeave a comment

مبانی نظری تنش های محیطی گیاهان

مبانی نظری تنش های محیطی گیاهان
دسته بندی مبانی و پیشینه نظری
بازدید ها ۳
فرمت فایل docx
حجم فایل ۶۳ کیلو بایت
تعداد صفحات فایل ۳۲

مبانی نظری تنش های محیطی گیاهان

فروشنده فایل

کد کاربری ۲۵۲۱۱

کاربر

مبانی نظری تنش های محیطی گیاهان

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

خلاصه ای از کار:

تنش­های محیطی:

تنش یا استرس واژه­ای است که اولین بار توسط دانشمندان علوم بیولوژیک در مورد موجودات زنده به کار برده شد. بعدها این واژه از علم فیزیک برگرفته شده و آن را به عنوان هر عاملی که امکان بالقوه وارد آوردن صدمه به موجودات زنده را دارد تعریف نمودند (کافی، ۱۳۷۹)……………..

…………………..

– تنش خشکی

به طور کلی در بین تمام تنش­ها، تنش خشکی[۱] یکی از مهمترین و شایع­ترین عوامل محدود­کننده رشد گیاهان در مناطق خشک و نیه­خشک به شمار می­آید (Turhan & Baser., 2004). خشکی یکی از مهمترین فاکتورهای محدود­کننده تولید است که در بسیاری از نقاط دنیا مسئله تهدید کننده و رو به رشدی است (Passioura., 2007). بسیاری از گیاهان حداقل یک بار در سیکل زنگی خود با خشکی مواجه می­گردند و این زمانی است که بذر آنها رسیده و خشک می­شود (آرمند­پیشه و همکاران، ۱۳۸۸)……………..

…………………..

– اثرات خشکی بر رشد و عملکرد

اولین و مهمترین تأثیر خشکی آسیب زدن به جوانه و استقرار ضعیف آن است. رشد عبارت است از تقسیم سلول، طویل شدن سلول و تمایز، و در­گیر کردن رویدادهای ژنتیکی، فیزیولوژیکی و مورفولوژیکی و ترکیب اثرات متقابل پیچیده آنها. کیفیت و کمیت رشد گیاه وابسته به فرآیندهایی است که بوسیله کمبود آب متأثر هستند. رشد سلول یک فرآیند فیزیولوژیکی حساس به خشکی است که دلیل آن کاهش فشار تورگر می­باشد. در کمبود شدید آب، طویل شدن سلول بیشتر گیاهان بوسیله قطع جریان آب از آوند چوب به سلول­های در حال رشد اطراف متوقف می­شود (Farooq et al., 2009).

……………………

– اثرات خشکی بر روابط آب

مقاومت روزنه­ای، نسبت تعرق محتوای نسبی آب برگ، درجه حرارت برگ و درجه حرارت کانوپی خصوصیات مهمی هستند که روی روابط آب تأثیر می­گذارند. اگرچه اجزای روابط آب گیاه از کاهش یافتن آب قابل دسترس متأثر هستند، در حقیقت باز و بسته بودن روزنه تأثیر بیشتری دارد. به علاوه تغییر در درجه حرارت برگ می­تواند فاکتور مهمی در کنترل وضعیت آب برگ در تنش خشکی باشد. گونه های متحمل به خشکی WUE را بوسیله کاهش تلفات آب حفظ می­کنند (Farooq et al., 2009).

……………………

اثرات خشکی بر روابط غذایی

……………..

– اثرات خشکی بر فتوسنتز

…………….

– مکانیسم­های فیزیولوژیکی تحمل به خشکی

………………..

– حفظ آب سلول و بافت

……………

– نقش آنزیم­های آنتی اکسیدان[۲]

………….

– خصوصیات مطلوب یک بوته گیاهی برای تحمل خشکی

……………..

– تعداد پنجه

…………..

– ریشه

…………….

– خوشه

……………..

– برگ

…………..

– راهبرد ها در شرایط تنش:

……………..

منابع

احمدی، ع.، د.، آ، بیکر. ۱۳۷۹ . عوامل روزنهای و غیر روزنهای محدود کننده فتوسنتز در گندم در شرایط تنش خشکی. مجله علوم کشاورزی ایران ۳۱(۴). ۸۲۵-۸۱۳

باقری­کمارعلیا، م. ۱۳۷۵٫ بررسی شاخص­های فیزیولوژیک مؤثر در ارزیابی ارقام گندم مقاوم به خشکی. پایان نامه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی.

…………………

……………….

فدایی، ع۱۳۸۶ بررسی اثر تنش خشکی بر برخی خصوصیات رشدی و عملکرد سه رقم ذرت دانهای در منطقه کرمان. پایان نامه کارشناسی ارشد زراعت. دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان.

…………………….


۳-Drought stress

[۲] – Anti Oxidant Enzymes

مبانی نظری تنش های محیطی گیاهان|hs5953

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود پرداخت و دانلود. مبانی نظری تنش های محیطی گیاهان. توضیحات: فصل دوم تحقیق کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو تحقیق. توضیحات نظری کامل در مورد متغیر. رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب.

مبانی نظری تنش های محیطی گیاهان – زیپو – دانلود مقاله شرکت …

۱۳ دی ۱۳۹۶ – مبانی نظری تنش های محیطی گیاهان. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش). همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه. توضیحات نظری کامل در مورد متغیر. رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب. منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA).

مبانی نظری تنش های محیطی گیاهان|na11679

مبانی-نظری-تنش-های-محیطی-گیاهان مبانی نظری تنش های محیطی گیاهان دارای ۲۸ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه توضیحات نظری کامل در مورد متغیر پیشینه داخلی و خارجی …

تصاویر برای مبانی نظری تنش های محیطی گیاهان

تصاویر بیشتر برای مبانی نظری تنش های محیطی گیاهانگزارش تصاویراز بازخورد شما متشکریم. گزارش یک تصویر دیگرلطفاًً تصویر توهین آمیز را گزارش دهید. لغوتمام(function(){if(!document.querySelector(“#taw”).clientHeight&&!document.querySelector(“#topstuff”).clientHeight)for(var a=document.querySelector(“#rso”).children,b=0;b

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *